Генрик Штренг (Марк Влодарський) – Marek Wlodarski (Henryk Streng)
- 17 квітня 1898, Львів – 23 травня 1960, Варшава
- Львівська Вільна академія мистецтв Я. Підгородецького (1919-1921)
Державна промислова школа у Львові (1921-1924)
Майстерня Фернана Леже в Парижі (1924-1926) - Роботи
Марк Влодарський був одним з провідних представників авангарду Львова міжвоєнного періоду. Його інтимна і лірична творчість розвивалася під впливом Фернана Леже і французького сюрреалізму
1921-1924 – навчання у майстерні Казимира Сіхульського на відділі декоративно-прикладного мистецтва у Львові.
1924-1926 – навчання у вільній художній школі Фернана Леже та Амеде Озанфана в Парижі.
1927 – Генрик Штренґ разом з Вандою Вольською та Отто Ганом виставляють свої роботи у Galerie Au Sacre du Printemps в Парижі. Цього ж року художник повертається до Львова.
1928 – перша виставка у Львові організована з Отто Ганом у ТПОМ (Товариство приятелів образотворчих мистецтв) під назвою Мистецтво примітивів, мистці іменують себе „конструктивістами”.
1929 – за ініціативою Єжи Яніша, Александра Кшивоблоцького, Мечислава Висоцького у Львові організовано об’єднання митців Артес (учасники: Отто Ган, Людвік Ліллє, Александр Рімер, Марґіт Райх (Сельська), Роман Сельський, Людвік Тирович, Генрик Штренґ (Марк Влодарський) та Тадеуш Войцеховський).
1930-1932 – учасник виставок Артесу у Львові, Варшаві, Кракові та Тернополі.
1932 – створено Львівську спілку професійних мистців (ЛСПМ), до якої ввійшли Нова ґенерація, Артес та Спілка десяти художників.
1933 – Генрик Штренґ разом з Отто Ганом, Єжи Янішем, Александром Кшивоблоцьким та Александром Рімером утворили групу Неоартес.
1930-ті – співпраця з журналами Sygnaly і Omnibus, у шкіцах репортерного характеру та картинах розкриває революційну тему (так зв. Фактореалізм), бере участь у багатьох виставках у Варшаві, Львові, у Швеції та на Балканах.
Г.Штренґ розпочинає з примітивізації реального світу, який у нього перетворюється на дитячу казку тим, що у казці можливо все, до того ж із одночасністю сцен та предметів. Дебора Фоґель (1931) [1]
1936 – польською мовою виходить, ілюстрований рисунками Штренґа, том монтажів Дебори Фоґель Akacje kwitna
1937 – Генрик Штренг обраниий заступником голови ЛСПМ
1939 – вторгнення німців у Польщу, Штренґ бере участь як солдат у вересневій кампанії, по закінченні боїв повертається до Львова.
1940 – член Оргкомітета по утворенню Львівської організації Спілки художників України, участь у виставці образотворчего мистецтва західних областей України у Москві та Києві
1940 – знайомство з майбутньою дружиною, художницею Яніною Брош.
1941 – Штренґ переховується у знайомих та друзів та на якийсь час потрапляє до Янівського концтабору, звідки втікає ймовірно у 1942 році. Змінює прізвище та ім’я на Марк Влодарський. Завдяки допомозі Яніни Брош, майже два роки переховується в абсолютній ізоляції, а перед вступом радянських військ обоє виїжджають до Варшави. У Львові наново підписує свої довоєнні роботи новим прізвищем. Знищує документи, які ідентифікують його як Генрика Штренґа.
1944 – під час Варшавського повстання Влодарського заарештовують та вивозять до концтабору Штуттгоф біля Ґданська, де він перебував від 20 серпня 1944 року по березень 1945.
1945 – повернення до Варшави.
Робота в Управлінні Варшавського округу, в Головному упрвлінні та головній мистецькій комісії Спілки польських професійних мистців (СППМ). Після війни до кінця 40-х років бере участь у численних виставках.
1947 – як заступник професора, розпочинає педагогічну працю на загальному факультеті Вищої державної школи мистецтв у Варшаві.
1950 – шляхом об’єднання Академії мистецтв у Варшаві та варшавської Державної школи мистецтв в один навчальний заклад створено Академію мистецтв. Протягом одного навчального року Влодарський був деканом факультету живопису новоутвореної Академії.
1956 – науковий ступінь надзвичайного професора Академії мистецтв у Варшаві, твори художника експонуються на XXVIII Б’єнале у Венеції (цикл робіт гуашшю та олією на папері). У наступні роки бере участь у виставках, в тому числі у Мюнхені, Белграді, Любляні, Заґребі, Скоп’є, Варшаві, Каїрі, Александрії, Дамаску, Багдаді, Венеції, Амстердамі, Копенгаґені.