Олександр Рімер (Aleksander Riemer)

Олександр Рімер (Aleksander Riemer) share

 • 31 серпня 1889, Львів – 1943
 • Співзасновник мистецької групи «Артес». Олександр Рімер був живописцем-новатором; в живописі використовував відкриті інтенсивні кольори. Був надзвичайно обдарованою людиною, і, окрім живопису, захоплювався музикою, а також писав вірші

  Його батько був львівським архітектором; майбутній художник закінчив середню, а потім спеціальну художню школу у Львові. Потім навчався у Дрездені, де отримав так зв. «Miesterschüler».

  1928, 1933 – брав участь у паризьких виставках, у Салоні Незалежних
  1930 – у Дрездені на прохання професора Робера Стерля в галереї «Молоде мистецтво», що належала Й. Санделю, відбулась персональна виставка Олександра Рімера, прокоментована численними рецензіями німецької преси.
  1933 – твори О. Р. експонувались також на єврейській виставці, організованій товариством «Bnej-Brit» у Дрездені
  1934–1935 – також твори художника експонувались на виставках ІПМ. Деякі з них були видані в папці графіки художників групи «Артес» (Львів, 1935).
  1937 – навчання в Парижі

  Повернувшись до Львова, став співзасновником львівського художнього об’єднання «Артес» і брав участь у всіх виставках цього об’єднання, – зокрема, у виставці під назвою «Молоде мистецтво».

  1939 – участь у виставці єврейських художників Львова, організованій ЄТПОМ у Львові напередодні початку ІІ Світової війни
  1943 – загинув після депортації з Парижа

Джерела:
1. Б. М. Пінчевська. Творчість єврейських художників Східної Галичини 1900-1939 років. Корсунь-Шевченківський, Корсунський видавничий дім “Всесвіт”, 2013. 240 сторінок.

Інші профілі

Адольф Біненшток (Adolf Bienenstock)

Адольф Біненшток (Adolf Bienenstock)

Створив безліч композицій, дотичних до життя польського єврейства. Прикрасив поліхромними розписами та вітражами нову синагогу у Перемишлі

Якуб Бікельс (Jakub Bickels)

Якуб Бікельс (Jakub Bickels)

Доктор психіатр, рисувальник, карикатурист. Займався переважно політичною сатирою, а також портретами та карикатурами. Був постійним співпрацівником видання «Szpilki» з моменту його заснування (1935)

Ельжбета Беглейтер (Elzbieta Begleiter)

Ельжбета Беглейтер (Elzbieta Begleiter)

Навчалась у львівському Інституті образотворчого мистецтва. Брала участь у «Виставці єврейських художників Львова», котра відбулась весною 1939 р., а також у варшавських Салонах ЄТПОМ

вверх