Потік

Природознавчий музей: мамути і наративні експозиції

Чим кураторство виставки про мамута відрізняється від кураторства виставки митця-мастодонта? Чи є подібності в організації простору музею сучасного мистецтва і природознавчого музею? Чи позначає термін «інсталяція» одне й те саме у функціонально різних інституціях?

Набат як спосіб проживання травми

Софія Козлова написала відгук до партисипативної інсталяції Влодка Кауфмана – НАБАТ, – у Музеї народної архітектури та побуту. Під час перформативного відкриття художниця зробила замальовки звучання “дзвонів”

На 4-му фестивалі ВЕЖА+ у Львові обговорять, як відбудовувати українські міста

16-17 грудня у Львові відбудеться четвертий Міжнародний фестиваль архітектури та мистецтв ВЕЖА+. Війна не зупинила архітектурне життя України — хоча більшість проєктів поставлено на паузу і багато фахівців шукають замовлення за кордоном, з початком осені професія, здається, відроджується.

НАБАТ: проєкт Влодка Кауфмана, присвячений повномасштабній війні в Україні

Пам’ять звучить, поки ми пам’ятаємо: з нагоди Дня Збройних сил України 6 грудня у Музеї народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького відкриється інсталяція Влодка Кауфмана – охочих запрошують приєднуватися до її співтворення.

Естетика і субординація у виставці «Шелест» Сергія Якуніна

Заходячи всередину експозиції «Шелест», створеної Сергієм Якуніним (виставка експонується у Львівському муніципальному мистецькому центрі з 20.10.22 по 01.12.22), одразу вступаєш у діалог із простором, який диктує свою естетичну парадигму виважених і рафінованих форм, об’єктів, композицій.

Мистецтво Опору: мультимедійна виставка у Валенсії

На виставці українських художників і художниць «Мистецтво Опору» представлені роботи в різних медіа – від живопису до відеоінсталцяції. Виставка реалізована в рамках програми «Університет Валенсії з Україною».

Проект «Pinsel.Munich» презентували в Баварському національному музеї у Мюнхені

У стінах Баварського національного музею відбулась зустріч громадської організації «17», яка діє в межах ініціативи My Future Heritage та німецьких музейників. Українська команда міжнародного міжмузейного проекту Pinsel.Munich 26 вересня презентувала свої напрацювання та дослідження.

UKRAINE!UNMUTED : триєнале «Український Зріз» у Каунасі

Цієї осені у литовському місті Каунас відбудеться 5-те триєнале сучасного українського мистецтва «Український Зріз» із темою UKRAINE!UNMUTED. Проєкт стартує 4 листопада, триватиме впродовж місяця і складатиметься з декількох частин: експозиція, перфоманс-блок, дискусійна програма, збірка есеїв.

Сучасне мистецтво в музеї народної архітектури: «Вівтар небесного воїнства» Альбіни Ялози

Дорога до дерев’яного костелу 1936 року веде вузькою стежкою через прохолоду львівського скансену. Підіймаючись за вказівниками між височезними деревами тіло поволі охолоджується, плин думок стишується і все переходить у стан очікування, що перед очима відкриється щось небачене.

У Львові стартував студентський освітньо-мистецький проєкт «Реактивація»

Через війну багато студентів не змогли повернутись додому на літні канікули. «Реактивація» ‒ це відповідь на виклики сьогодення і спроба надати студентам і студенткам, які проводять літо у Львові, можливість творчого відновлення та професійного розвитку.

Національний музей у Львові анонсував створення NFT-колекції

Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького спільно з V-Art створять NFT-колекцію «Альтернативні виміри», до якої увійдуть 24 цифрові версії творів видатних українських та європейських митців, які ніколи не потрапляли до постійної експозиції.

Картини-обереги для військових і прикордонників на виставці Марії Примаченко

У Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького відкрилась виставка «Марія Примаченко. “Дарую Україні!”» з майже сотнею творів з колекції мистецтвознавця, академіка Едуарда Димшица. У творчій спадщині Марії Примаченко є ряд композицій, присвячених темі війни, військовим і захисникам.

вверх