Перша виставка галереї Zenyk Art Gallery присвячена дітям і називається «Маленький Принц». В експозиції представлені 62 твори 30 українських митців. «Родзинками» виставки є стінопис британського митця Бенксі, а також давньоруська плінфа XI століття з Києво-Печерської лаври.
Нова галерея Zenyk Art Gallery відкриє свої двері для всіх, хто цікавиться візуальним мистецтвом 20 лютого 2025.
На виставці «Маленький Принц» представлені роботи: Євгена Лисика, Олекси Фурдіяка, Юрія Сивирина, Романа Петрука, Влади Ралко, Віталія Протосеня, Сергія Савченко, Олега Тістола, Ліни Кондес, Арсена Савадова, Романа Жука, Віктора Сидоренка, Олександра Ройтбурда, Анатолія Криволапа, Миколи Шимчука, Андрія Ментуха, Любомира Медвідя, Мирослава Ягоди, Тіберія Сільваші, Михайла Деяка, Василя Бажая, Володимира Богуславського, Петра Гуменюка, Петра Гулина, Андрія Сагайдаковського, Вероніки Чередниченко, Євгена Равського, Henyk, Володимира Семківа, Івана Марчука.
Представлений в експозиції стінопис Бенксі є символом підтримки України у важкий час війни. Робота зберігалася в Києво-Печерській лаврі. Після кількох місяців трьохсторонніх перемовин з гостомельською громадою та офісом митця, графіті вдалося привезти до Львова, з особливими умовами експонування – робота розміщена у вікні галереї та доступна для огляду без придбання квитка.
Чому ZAG GALLERY?
Назва розшифровується як Zenyk Art Gallery (ZAG) і має символічне значення. Галерея започаткована Зіновієм Козицьким – засновником благодійного фонду We and the World, що з початку повномасштабного вторгнення займається промоцією
українського мистецтва на світовій арені. На сьогодні фонд організував понад 50 мистецьких проєктів у 17 країнах.
Zenyk Art Gallery названа та присвячена світлій памʼяті його онука – Зеника Козицького Молодшого.
ZAG продовжуватиме професійно представляти українських митців на міжнародній арені та організовуватиме виставки іноземних художників у Львові, сприяючи культурному діалогу. Галерея відповідає найвищим стандартам експонування мистецьких творів, зокрема, тут є сучасні системи зберігання, охорони, контролю температури та вологості, а також освітлення. Весною 2025 року (у травні) галерея планує здивувати співпрацею з Харківським художнім музеєм. Експозиційні амбіції Zenyk Art Gallery – проводити 4 тематичні виставки впродовж року. Кураторка мистецького простору Zenyk Art Gallery – Христина Береговська.
Простір Zenyk Art Gallery поєднуватиме:
• Виставкові зали, створені за технічними стандартами світових музеїв.
• Арт-крамницю українських брендів, яка підтримуватиме крафтових митців.
• Книжкову зону з добірками мистецької літератури.
• 3D-зону для інтерактивних експозицій.
• Освітні та мистецькі події для різних вікових груп.
ZAG прагне зробити сучасне мистецтво доступним – незалежно від віку, статусу чи фізичних можливостей, – і є прикладом створеного за міжнародними стандартами безбар’єрного простору, в якому кожен відвідувач і відвідувачка можуть взаємодіяти з мистецтвом, завдяки:
● просторам, адаптованим для відвідувачів на кріслах колісних та з протезами.
● інформаційним панелям з брайлівським шрифтом, аудіогідам та відео із субтитрами.
Придбати квиток, забронювати екскурсію чи дізнатися про події можна на офіційному сайті zag.com.ua або на рецепції за адресою м. Львів, вул. Шота Руставелі, 7.
Інше у потоці
У Львові до річниці вторгнення з’явився мурал «Вчинок» від художника Тімо
Prospana istoria про ситуативні маршрути в межах площі 19,625 км кв
У Львові триває оцифрування давніх писанок