Саломон Шапіра (Salomon Szapira)
- 1909, Львів – після 1939
- Роботи
Для скульптур Саломона Шапіра характерно моделювання широкими площинами, що надавало гіпсовим композиціям монументального характеру
Не виключено, що Саломон Шапір мав родинні звʼязки з кількома власниками ремісничих майстерень у Львові, серед них власник вітражної майстерні Генрік Шапіра, Гідеон (батько і син) та Якуб Шапіра були власниками майстерні гравіювання та розписів (майстерня знаходилась на вул. Сікстуській – тепер вул. Дорошенка), в якій свого часу вчився малюванню графік Ефраїм Лілієн. Проте інформації про професійну художню освіту Саломона Шапіра немає.
Відомо, що Саломон Шапіра був членом художньої групи «Стер» (Ster), заснованої у Львові 1934 року Емілем Кунке. Учасниками групи також були: Мечислав Бух, Юлія Ацкер, майстриня декоративно-ужиткового мистецтва Ірена Прейс, Антоніна Ріхтер, Броніслава Тьонзер та Ядвіга Валкер.
Подібно до Мечислава Буха, Саломон Шапіра звертався до політичних і соціальних сюжетів у своїх гіпсових композиціях, експонованих у Львові восени 1934 року. Експресією і динамізмом вирізнялися композиції «Безробітний», «Гротеск» і «Зусилля». Остання скульптура – єдиний його збережений нині твір, належить до колекції Львівської національній галереї мистецтв.