Мечислав Бух (Mieczyslaw Buch)

Мечислав Бух (Mieczyslaw Buch)

  • 9 березня 1910, Львів – дата смерті невідома
  • Серед його творів львівського періоду відомий бюст львівського колекціонера творів єврейського мистецтва Максиміліана Гольдштейна. Творчість скульптора згадується в каталозі колекції цього колекціонера, а також у спогадах Ігнація Вітца та у каталогах деяких виставок міжвоєнного періоду.

    червень, 1930 – атестат зрілості приватної Гуманітарної Чоловічої Гімназії у Львові.
    1930-1931 – учень К. Дуніковського в Краківській академії мистецтв

    1933–1935 – студент Варшавської академії мистецтв. Майстерня професора Тадеуша Брейера. (Не відвідував заняття протягом першого півріччя 1934/35 навчального року)[1]
    1934 – на виставці групи «Стер» (у межах Осіннього салону у Львові) Мечислав Бух показав гіпсові скульптури «Злидні», «Карикатура» та ін. Особливо композиція «Злидні», що представляла дві спотворені від голоду постаті, привертала увагу глядачів і художніх критиків, які вбачали в ній, крім впливу К. Дуніковського, намагання автора стилізувати африканську пластику. До складу групи «Стер» (Ster) входили такі митці як Юлія Ацкер, Мечислав Бух, Еміль Кунке, майстриня декоративно-ужиткового мистецтва Ірена Прейс, Антоніна Ріхтер, Саломон Шапіра, Броніслава Тьонзер та Ядвіга Валкер, а згодом разом з цією групою виставлявся Антоній Рейсінг.

    1935 – Мечислав Бух і Еміль Кунке організували Секцію Образотворчого Мистецтва при Єврейському Художньо Літературному Товаристві у Львові, де Мечислав Бух викладав живопис у майстерні за адресою: вул. Баторія, 12. Виконував експресивні в емоційній напрузі, вугласті й гострі в зламах площин фігурні композиції на актуальні тоді соціальні теми. Більш спокійні форми мав портрет колекціонера Максиміліана Ґольдштейна (бл. 1933) – це погруддя можна бачити на фотографії, де Максиміліан Ґольдштейн зображений серед експонатів своєї колекції [2].

    1936 (січень) – учасник виставки у Львові, організованої Інститутом Пропаганди Мистецтв (Instytut Propagandy Sztuki, IPS)

    1939 – Мечислав Бух спільно із живописцем Ігнацем Вітцем створив для спектаклю «Вечір театральних оповідань» у Львові маски (з помітними рисами експресіонізму) акторам драматичної студії Єврейського літературно-художнього товариства.
    1941 – Мечислав Бух виконав великих розмірів гіпсові погруддя Михайла Калініна та Адама Міцкевича [2].

Джерела:
1. Б. М. Пінчевська. Творчість єврейських художників Східної Галичини 1900-1939 років. Корсунь-Шевченківський, Корсунський видавничий дім “Всесвіт”, 2013. 240 с.
2. Бірюльов Ю. Творчість єврейських скульпторів у Львові в 1919-1941 рр.. Вісник Львівської національної академії мистецтв 2018. Вип. № 35. С. 55-71.

Інші профілі

Євген Коршунов

Євген Коршунов

В основі творчого методу Євгена Коршунова — робота з локальною історією, абсурдом, міфотворчість. Серед медіа, з якими працює: живопис, рисунок, відеоарт. Образи, які створює митець, поєднують у собі концептуальний початок і тонку іронію

Едуард Балула

Едуард Балула

Медіа, з якими працює Едуард Балула: графіка, рисунок, офорт. Його художня практика вибудовується навколо таких тем, як травма, пам’ять, міграція; митець фокусується на фізіологічному переживанні тіла, що сплітається та поєднується з ландшафтом у єдиний організм

Михайло Зубчанінов

Михайло Зубчанінов

У своїх роботах через фотографічні серії висвітлює такі теми, як зв’язок «людина — людина», «людина — природа», «людина — суспільство». Народився в Грузії, у Тбілісі, виріс в Україні, у Запорізькій області

вверх