Юлія Ацкер (Аккер, Julia Acker)

Юлія Ацкер (Аккер, Julia Acker)

  • 1898, Львів – 1942, Львів
  • Живописеця та графічка. Малювала натюрморти та краєвиди, а також сюжетні композиції з гротесковими персонажами та портрети, – зокрема, портрет львівського рабина Гутмана, а також портрет голови Єврейської Громади, віце-президента м. Львова Віктора Хайєса. Обидва портрети прикрашали репрезентаційну залу львівського кагалу. У творах раннього періоду творчості художниця часто використовувала театральний реквізит. Її твори брали участь у численних художніх салонах, котрі відбувались у Варшаві та Львові.

    Після закінчення гімназії навчалась у Вільній Школі Живопису та у П. Гаєвського у Львові.

    1937 – у Познані на виставці «Мистецтво інтер’єрів та квіти» експонувались два твори цієї художниці
    1939 – ЄТПОМ організувало персональну виставку Юлія Ацкер у Варшаві
    1942 – вчинила самогубство, під час гітлерівської окупації міста

Джерела:
1. Б. М. Пінчевська. Творчість єврейських художників Східної Галичини 1900-1939 років. Корсунь-Шевченківський, Корсунський видавничий дім “Всесвіт”, 2013. 240 с.

Інші профілі

Ярина Шумська

Ярина Шумська

Ярина Шумська працює у сфері перформансy, живопису, інсталяції, об’єкту. Досліджує поняття «присутності» людини, що провокує зміни первинного значення місць і ситуацій. Основні теми пов’язані з місцем, контекстом і пам’яттю: об’єкти та їх невидимі історії

Тетяна Думан-Скоп

Тетяна Думан-Скоп

Художниця, мистецтвознавиця, учасниця творчого об’єднання «Кактус», активістка Помаранчевої революції та Євромайдану, організаторка благодійних і мистецьких проєктів, координаторка благодійного аукціону «Митці – воїнам»

вверх