Давід Сейфер
- 31 грудня 1896, с. Тустановичі – 18 січня 1980, Медон (Франція)
- Веймарська школа ужиткового мистецтва
- Роботи
Автор динамічних композицій з широкими площинами, підкресленими виразними контурами, модельованими кольоровою лінією. Картини сповнені світлом, позбавлені літературних алюзій, деякі зберегли інтимний характер. Давид Сейфер працював в різних живописних жанрах та у графіці
1912 – 1914 – навчання у Веймарі, де Давід Сейфер знайомиться з Йоахімом Вайнгартом
Промисловець і меценат Карол Кац знайомиться з роботами Давида Сейфера і вирішує підтримувати його під час навчання.
1916 – 1918 – начання в Краківській академії мистецтв, в майстерні Войцеха Вайса
1921 – дебютував на весняній виставці “Коло”, як член групи єврейських художників-любителів у Львові. Виставка відкрилась 15 травня в приміщенні казино
1924 – участь у 9-й виставці єврейської спільноти у Львові
1924 – Сейфер приїжджає до Парижу і влаштовується на Монпарнасі
1925 – виставляється у паризьких салонах та галереях
У 1927 році він розписує інтер’єр кафе «Coupole» разом з іншими художниками, такими як Жорж Карс, Марія Васильєва та Натан Грюнсвейг. У 30-х роках він знайомиться з Леоном Вейсбергом.
1929 – виставка у Львові в рамках весняного салону «Друзів витончених мистецтв» (TPSP)
1929 – участь у відомій виставці «Art Polonais Moderne» в Galerie Éditions Bonaparte
1933 – участь у Міжнародній художній виставці в Нью-Йорку, як польський художник
В Парижі Давид Сейфер був учасником групи львівських художників, таких як Альфред Абердам, Зигмунт Менкес та Йоахім Вайнгарт, які на початку двадцятих переїхали до Франції та утворили молоде покоління творців Еколь де Парі (Ecole de Paris).
З 1936 року Давид Сейфер живе зі своєю дружиною і сином в будинку 73 по вулиці Нотр-Дам-Де-Шан, в майстерні поруч з майстернею Еміля Отона Фрієза. Вечорами він зустрічається з друзями в кафе Dôme.
15 липня 1942 року, напередодні облави гестапо, Отон Фрієз попереджає його про небезпеку і радить втікати. Сейфер поміщає свого сина в католицьку школу в Парижі; сам з дружиною ховається в Санарі. Дружина займається поширенням його творчості. Торговець Володимир Райкіс з галереї Зак регулярно купує роботи Сейфер. Основні колекціонери Давида Сейфера – з Англії і в Південної Африки.
У 1960 році Сейфер влаштовується в будинку на пагорбах у Медоні, де він працює до кінця життя.