Тетяна Думан-Скоп

Тетяна Думан-Скоп

  • 8 листопада 1981, Миколаїв — 29 жовтня 2020, Люблін
  • Львівська національна академія мистецтв (2005-2011)
  • Художниця, мистецтвознавиця, учасниця творчого об’єднання «Кактус», активістка Помаранчевої революції та Євромайдану, організаторка благодійних і мистецьких проєктів, координаторка благодійного аукціону «Митці – воїнам»

    Закінчила Львівський коледж легкої промисловості зі спеціалізацією «моделювання та конструювання виробів народного вжитку»
    2003 – вступила на графіку в Українську академію друкарства у Львові
    2005 – вступила до Львівської національної академії мистецтв (навчаючись в УАД, Тетяна тричі подавала документи у ЛНАМ, оскільки хотіла вивчати різні техніки та напрямки образотворчого мистецтва)
    2006 – в академії познайомилася із своїм майбутнім чоловіком, Левом Скопом, який у неї викладав. Під його впливом і за його підтримки сформувала індивідуальну авторську манеру, а також захопилася науковими дослідженнями давнього українського іконопису.

    Тетяна Думан-Скоп вибудовувала авторську манеру в діалозі з мистецьким спадком Риботицької школи XVII-XVIII ст. Спадщині цього іконописного осередку присвячена її ґрунтовна наукова праця, підготовлена до захисту ступеня магістра: «Творчість Івана Середиського риботицького маляра другої половини XVII ст.» (2011). Окрім цієї праці, Тетяна провела й інші дослідження.

    З 2007 – учасниця творчого об’єднання «КАКТУС», що започаткувало серію виставок-посвят діячам української культури і мистецтва з метою популяризації та актуалізації української культурної спадщини у сучасному світі. Як авторка та кураторка Тетяна Думан-Скоп взяла участь у виставках-посвятах поету Ігорю Антоничу (2007), поету Василю Стусу (2008), письменнику та художнику Бруно Шульцу (2008), художнику Любомиру Тимківу (2009), художнику Михайлу Бойчуку (2009), письменнику Василеві Стефанику (2010) та ін.

    З 2007 року жила в Дрогобичі, викладала в Дрогобицькій дитячій художній школі (до 2008 року ).
    2008 – учасниця фестивалю “Humor et Vigne”, 8 eme BIENNALE Jonzac-Charente Maritime (Франція)
    2010 – 2019 – працювала художницею-реставраторкою, згодом стала завідувачкою інформаційно-видавничого відділу музею «Дрогобиччина»
    2014-2018 – кураторка та учасниця благодійного проекту «Митці-Воїнам» (Львів-Київ-Трускавець-Дрогобич-Мадрид)
    2019 – учасниця виставки «Присвячується Бруно Шульцу: живопис, графіка», Музей Шолом-Алейхема, Київ (Тетяна Думан-Скоп, Лев Скоп, Ірина Климова)
    29 жовтня у 2020 року, після року боротьби з важкою хворобою (гліосаркомою головного мозку), серце Тетяни зупинолось в лікарні в Любліні.

    Роботи художниці зберігаються в державних збірках і численних приватних колекціях в Україні та світі (Польща, Німеччина, Іспанія, Литва та інші). Дві родини художниці зберігаються у фондах Львівської галереї мистецтв імені Б. Возницького.

  • Роботи
  • Тетяна Думан-Скоп. Архангел МихаїлТетяна Думан-Скоп. Архангели Гавриїл і МихаїлТетяна Думан-Скоп. АнгеликТетяна Думан-Скоп. АнгеликТетяна Думан-Скоп. Св. Йосафат Кунцевич, 2009; полотно, темпера. Зберігається у фондах Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. ВозницькогоТетяна Думан-Скоп. Блаженний Омелян Ковч, 2010; полотно, темпера. Зберігається у церкві Івана Хрестителя с. Коти Яворівського району Львівської облТетяна Думан-Скоп. «Розквітлий Христос» з аукціону «Митці – воїнам»Тетяна Думан-Скоп. Серія «Камінці з Меджуґор’я»Тетяна Думан-Скоп. Свята АннаТетяна Думан-Скоп. Віра, Надія, Любов та матір їх СофіяТетяна Думан-Скоп. Святий АнтонійТетяна Думан-Скоп. Святий МиколайТетяна Думан-Скоп. Розп'яття з пристоячимиТетяна Думан-Скоп. Богородиця - Нев'янучий цвітТетяна Думан-Скоп. Дурні баби. Ілюстрація до однойменної новели В. СтефаникаТетяна Думан-Скоп. Епітафія-1933. Оплакування Христа з алюзією на тему ГолодоморуТетяна Думан-Скоп. Марія МагдалинаТетяна Думан-Скоп. Ілюстрації до повісті Бруно Шульца «Комета»

Сторінка на Вікіпедії

Інші профілі

Антон Ткаченко

Антон Ткаченко

Антон Ткаченко досліджує тему особистої пам’яті та пам’яті міста, велику увагу у своїх проєктах приділяє архітектурі й організації простору. Митець працює зі знайденими об’єктами та вторинно використаними матеріалами, як-от скло, тканина, фотографії, афіші, тексти, плани виставкових приміщень, документації виставок, пам’ятні речі

Віталій Матухно

Віталій Матухно

Куратор та митець із Лисичанська. Працює з аналоговою і цифровою фотографією, цифровим колажем, експериментальною музикою. Основні теми робіт: дослідження постіндустріального пейзажу Луганщини й Донеччини та процесу деіндустріалізації загалом. Працює зі зникаючою пам’яттю та робить спроби її зберегти, рефлексує про свій досвід життя у «вмираючому» місті

Марія Богомолова

Марія Богомолова

Важливою складовою мистецької практики Марії Богомолової є дослідження матеріалів, що стають невіддільною частиною її графічних робіт. Більшість із них — це рослини, тканина й те, що винайдено у поєднанні людської праці та природних ресурсів. Матеріал стає активним учасником роботи та формує новий контекст розуміння твору

вверх