Тетяна Думан-Скоп

Тетяна Думан-Скоп

 • 8 листопада 1981, Миколаїв — 29 жовтня 2020, Люблін
 • Львівська національна академія мистецтв (2005-2011)
 • Художниця, мистецтвознавиця, учасниця творчого об’єднання «Кактус», активістка Помаранчевої революції та Євромайдану, організаторка благодійних і мистецьких проєктів, координаторка благодійного аукціону «Митці – воїнам»

  Закінчила Львівський коледж легкої промисловості зі спеціалізацією «моделювання та конструювання виробів народного вжитку»
  2003 – вступила на графіку в Українську академію друкарства у Львові
  2005 – вступила до Львівської національної академії мистецтв (навчаючись в УАД, Тетяна тричі подавала документи у ЛНАМ, оскільки хотіла вивчати різні техніки та напрямки образотворчого мистецтва)
  2006 – в академії познайомилася із своїм майбутнім чоловіком, Левом Скопом, який у неї викладав. Під його впливом і за його підтримки сформувала індивідуальну авторську манеру, а також захопилася науковими дослідженнями давнього українського іконопису.

  Тетяна Думан-Скоп вибудовувала авторську манеру в діалозі з мистецьким спадком Риботицької школи XVII-XVIII ст. Спадщині цього іконописного осередку присвячена її ґрунтовна наукова праця, підготовлена до захисту ступеня магістра: «Творчість Івана Середиського риботицького маляра другої половини XVII ст.» (2011). Окрім цієї праці, Тетяна провела й інші дослідження.

  З 2007 – учасниця творчого об’єднання «КАКТУС», що започаткувало серію виставок-посвят діячам української культури і мистецтва з метою популяризації та актуалізації української культурної спадщини у сучасному світі. Як авторка та кураторка Тетяна Думан-Скоп взяла участь у виставках-посвятах поету Ігорю Антоничу (2007), поету Василю Стусу (2008), письменнику та художнику Бруно Шульцу (2008), художнику Любомиру Тимківу (2009), художнику Михайлу Бойчуку (2009), письменнику Василеві Стефанику (2010) та ін.

  З 2007 року жила в Дрогобичі, викладала в Дрогобицькій дитячій художній школі (до 2008 року ).
  2008 – учасниця фестивалю “Humor et Vigne”, 8 eme BIENNALE Jonzac-Charente Maritime (Франція)
  2010 – 2019 – працювала художницею-реставраторкою, згодом стала завідувачкою інформаційно-видавничого відділу музею «Дрогобиччина»
  2014-2018 – кураторка та учасниця благодійного проекту «Митці-Воїнам» (Львів-Київ-Трускавець-Дрогобич-Мадрид)
  2019 – учасниця виставки «Присвячується Бруно Шульцу: живопис, графіка», Музей Шолом-Алейхема, Київ (Тетяна Думан-Скоп, Лев Скоп, Ірина Климова)
  29 жовтня у 2020 року, після року боротьби з важкою хворобою (гліосаркомою головного мозку), серце Тетяни зупинолось в лікарні в Любліні.

  Роботи художниці зберігаються в державних збірках і численних приватних колекціях в Україні та світі (Польща, Німеччина, Іспанія, Литва та інші). Дві родини художниці зберігаються у фондах Львівської галереї мистецтв імені Б. Возницького.

 • Роботи
 • Тетяна Думан-Скоп. Архангел МихаїлТетяна Думан-Скоп. Архангели Гавриїл і МихаїлТетяна Думан-Скоп. АнгеликТетяна Думан-Скоп. АнгеликТетяна Думан-Скоп. Св. Йосафат Кунцевич, 2009; полотно, темпера. Зберігається у фондах Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. ВозницькогоТетяна Думан-Скоп. Блаженний Омелян Ковч, 2010; полотно, темпера. Зберігається у церкві Івана Хрестителя с. Коти Яворівського району Львівської облТетяна Думан-Скоп. «Розквітлий Христос» з аукціону «Митці – воїнам»Тетяна Думан-Скоп. Серія «Камінці з Меджуґор’я»Тетяна Думан-Скоп. Свята АннаТетяна Думан-Скоп. Віра, Надія, Любов та матір їх СофіяТетяна Думан-Скоп. Святий АнтонійТетяна Думан-Скоп. Святий МиколайТетяна Думан-Скоп. Розп'яття з пристоячимиТетяна Думан-Скоп. Богородиця - Нев'янучий цвітТетяна Думан-Скоп. Дурні баби. Ілюстрація до однойменної новели В. СтефаникаТетяна Думан-Скоп. Епітафія-1933. Оплакування Христа з алюзією на тему ГолодоморуТетяна Думан-Скоп. Марія МагдалинаТетяна Думан-Скоп. Ілюстрації до повісті Бруно Шульца «Комета»

Сторінка на Вікіпедії

Інші профілі

Юзефіна Кірхнер (Józefina Kirchner)

Юзефіна Кірхнер (Józefina Kirchner)

Юзефіна Кірхнер творила в дусі сецесії та постімпресіонізму. Авторка портретів, морських пейзажів Балтійського моря, видів з Балкан, Чорного моря та Італії

Алоїзій Рейхан (Alojzy Rejchan)

Алоїзій Рейхан (Alojzy Rejchan)

Алоїзій Рейхан відомий як портретист, його роботи в стилі бідермаєр мають риси Віденської школи. Малював також мініатюри, жанрові сцени, займався літографією

Станіслав Рейхан (Stanisław Rejchan)

Станіслав Рейхан (Stanisław Rejchan)

Художник, портретист, ілюстратор, педагог. Викладав у Промисловій школі рисунок. Станіслав Рейхан був головою Союзу Польських Митців у Львові та Товариства прихильників красних мистецтв

вверх