Тетяна Думан-Скоп

Тетяна Думан-Скоп

  • 8 листопада 1981, Миколаїв — 29 жовтня 2020, Люблін
  • Львівська національна академія мистецтв (2005-2011)
  • Художниця, мистецтвознавиця, учасниця творчого об’єднання «Кактус», активістка Помаранчевої революції та Євромайдану, організаторка благодійних і мистецьких проєктів, координаторка благодійного аукціону «Митці – воїнам»

    Закінчила Львівський коледж легкої промисловості зі спеціалізацією «моделювання та конструювання виробів народного вжитку»
    2003 – вступила на графіку в Українську академію друкарства у Львові
    2005 – вступила до Львівської національної академії мистецтв (навчаючись в УАД, Тетяна тричі подавала документи у ЛНАМ, оскільки хотіла вивчати різні техніки та напрямки образотворчого мистецтва)
    2006 – в академії познайомилася із своїм майбутнім чоловіком, Левом Скопом, який у неї викладав. Під його впливом і за його підтримки сформувала індивідуальну авторську манеру, а також захопилася науковими дослідженнями давнього українського іконопису.

    Тетяна Думан-Скоп вибудовувала авторську манеру в діалозі з мистецьким спадком Риботицької школи XVII-XVIII ст. Спадщині цього іконописного осередку присвячена її ґрунтовна наукова праця, підготовлена до захисту ступеня магістра: «Творчість Івана Середиського риботицького маляра другої половини XVII ст.» (2011). Окрім цієї праці, Тетяна провела й інші дослідження.

    З 2007 – учасниця творчого об’єднання «КАКТУС», що започаткувало серію виставок-посвят діячам української культури і мистецтва з метою популяризації та актуалізації української культурної спадщини у сучасному світі. Як авторка та кураторка Тетяна Думан-Скоп взяла участь у виставках-посвятах поету Ігорю Антоничу (2007), поету Василю Стусу (2008), письменнику та художнику Бруно Шульцу (2008), художнику Любомиру Тимківу (2009), художнику Михайлу Бойчуку (2009), письменнику Василеві Стефанику (2010) та ін.

    З 2007 року жила в Дрогобичі, викладала в Дрогобицькій дитячій художній школі (до 2008 року ).
    2008 – учасниця фестивалю “Humor et Vigne”, 8 eme BIENNALE Jonzac-Charente Maritime (Франція)
    2010 – 2019 – працювала художницею-реставраторкою, згодом стала завідувачкою інформаційно-видавничого відділу музею «Дрогобиччина»
    2014-2018 – кураторка та учасниця благодійного проекту «Митці-Воїнам» (Львів-Київ-Трускавець-Дрогобич-Мадрид)
    2019 – учасниця виставки «Присвячується Бруно Шульцу: живопис, графіка», Музей Шолом-Алейхема, Київ (Тетяна Думан-Скоп, Лев Скоп, Ірина Климова)
    29 жовтня у 2020 року, після року боротьби з важкою хворобою (гліосаркомою головного мозку), серце Тетяни зупинолось в лікарні в Любліні.

    Роботи художниці зберігаються в державних збірках і численних приватних колекціях в Україні та світі (Польща, Німеччина, Іспанія, Литва та інші). Дві родини художниці зберігаються у фондах Львівської галереї мистецтв імені Б. Возницького.

  • Роботи
  • Тетяна Думан-Скоп. Архангел МихаїлТетяна Думан-Скоп. Архангели Гавриїл і МихаїлТетяна Думан-Скоп. АнгеликТетяна Думан-Скоп. АнгеликТетяна Думан-Скоп. Св. Йосафат Кунцевич, 2009; полотно, темпера. Зберігається у фондах Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. ВозницькогоТетяна Думан-Скоп. Блаженний Омелян Ковч, 2010; полотно, темпера. Зберігається у церкві Івана Хрестителя с. Коти Яворівського району Львівської облТетяна Думан-Скоп. «Розквітлий Христос» з аукціону «Митці – воїнам»Тетяна Думан-Скоп. Серія «Камінці з Меджуґор’я»Тетяна Думан-Скоп. Свята АннаТетяна Думан-Скоп. Віра, Надія, Любов та матір їх СофіяТетяна Думан-Скоп. Святий АнтонійТетяна Думан-Скоп. Святий МиколайТетяна Думан-Скоп. Розп'яття з пристоячимиТетяна Думан-Скоп. Богородиця - Нев'янучий цвітТетяна Думан-Скоп. Дурні баби. Ілюстрація до однойменної новели В. СтефаникаТетяна Думан-Скоп. Епітафія-1933. Оплакування Христа з алюзією на тему ГолодоморуТетяна Думан-Скоп. Марія МагдалинаТетяна Думан-Скоп. Ілюстрації до повісті Бруно Шульца «Комета»

Сторінка на Вікіпедії

Інші профілі

Ілля Тодуркін

Ілля Тодуркін

Ілля Тодуркін звертається до графіки та скульптури, як до практики створення артефактів, що відображають відчуття або міркування, мають властивості пам’яті та стають носіями особистого досвіду

Марʼян Внук

Марʼян Внук

Досконале володіння реалістичною пластикою та досвід роботи з монументальною скульптурою дозволили Марʼяну Внуку посісти місце в дисципліні, нав’язаній соцреалізмом, одним із провідних творців якого він став

Денис-Лев Іванцев

Денис-Лев Іванцев

Для другої половини 30-х років картинам Дениса-Льва Іванцева притаманний абстрактно-філософський зміст. Наприкінці 30-х років — початку 40-х з’явився пейзажний живопис митця. До монументальної спадщини Дениса Іванцева належать розписи в українських церквах у Галичині

вверх