Казимира Малачинська-Пайздерська (Kazimiera Pajzderska)

Казимира Малачинська-Пайздерська (Kazimiera Pajzderska)

  • 4 березня 1879, Бучач – 12 квітня 1959, Познань
  • Академія Колароссі
  • В ранній творчості працювала як імпресіоністка, в цьому напрямку створені перші скульптури. У міжвоєнний період створювала скультпури національної тематики. У живописі надавала перевагу жанру натюрморт

    1904 – навчання у Львові в школі живопису Станіслава Качора-Батовського та у скульптора Антона Попеля
    1906 – у Львові експонувалися її перші скульптурні роботи, а саме: портрети Президента Львова Тадеуша Рутовського, Яна Каспровича та Марії Левицької.
    1906 – навчання в Академії Колароссі в Парижі
    1907-1910 – навчання у Антуана Бурделя в Академії Гранд Шам’єр
    1910 – участь у Салоні художників Франції в Парижі
    У Парижі Казимира Малачинська-Пайздерська створила одну з кращих її скульптур з періоду імпресіонізму, і це був портрет Едмунда Дідура в ролі Мефісто.
    1910-1912 – створила серію класичних портретних головок, у тому числі і Владислава Міцкевича та Марії Горецької, американського музиканта Ернеста Шеллінга та інших.
    1911 – шлюб з істориком мистецтва, реставратором та музейником Нікодимом Пайздерським. У неї були дочки з цього шлюбу: Кристина Ніклевич (1912-1999) і Катажина Щепковська (1914-1993)
    1912 – виставка в галереї Захента у Варшаві
    1915 – участь у виставці Товариства приятелів красних мистецтв в Познані
    У міжвоєнний період скульпторка працювала на створенням пам’ятників великопольським повстанцям, які вона зробила для Гостинь, Равичів і Могильно, а також фігуру Божої Матері Королеви Польської для собору Гнєзно.
    1930 – в Познані, на північному фасаді пам’ятника Серцю Ісуса, виконала барельєфні алегорії трьох держав і тондо із зображенням Великопольського повстанця і польського лицаря.
    Після війни вона також зробила барельєф Міцкевича та Пушкіна на будівлі Товариства польсько-радянської дружби в Познані та меморіальну дошку Нікодима Пайздерського, розташовану в залі Національного музею в Познані.
    Під час Другої світової війни вона не перебувала в Познані, але в 1946 році вона повернулася, де померла 12 квітня 1959 року.

  • Роботи
  • Казимира Малачинська-Пайздерська. Медаль загальнонаціональної виставки в Познані, 1929Казимира Малачинська-Пайздерська. Човни

Інші профілі

Осип Васьків

Осип Васьків

Авангардний живописець та графік. Осип Васьків захоплювався стародавньою грецькою, римською, єгипетською міфологіями та вчив санскрит, а також вивчав східні вчення, малював Конфуція, Будду

Іван Сколоздра

Іван Сколоздра

Майстер живопису на склі та малої керамічної скульптури. Художник-самоук, Іван Сколоздра навіть пензлики для малювання робив сам. Заслужений майстер народної творчості України

Ярослав Пстрак

Ярослав Пстрак

Працював ілюстратором у гумористично-сатиричних журналах, ілюстрував читанку західноукраїнського письменника Антона Крушельницького, зробив ілюстрації до повістей Миколи Гоголя, Івана Франка та інших письменників. За його малюнками було видано більше сотні листівок. У творчій спадщини Ярослава Пстрака чимало живописних пейзажів Прикарпаття. У ряді картин митець відтворив архітектурні пам’ятки Львова

вверх