Казимира Малачинська-Пайздерська (Kazimiera Pajzderska)

Казимира Малачинська-Пайздерська (Kazimiera Pajzderska)

  • 4 березня 1879, Бучач – 12 квітня 1959, Познань
  • Академія Колароссі
  • В ранній творчості працювала як імпресіоністка, в цьому напрямку створені перші скульптури. У міжвоєнний період створювала скультпури національної тематики. У живописі надавала перевагу жанру натюрморт

    1904 – навчання у Львові в школі живопису Станіслава Качора-Батовського та у скульптора Антона Попеля
    1906 – у Львові експонувалися її перші скульптурні роботи, а саме: портрети Президента Львова Тадеуша Рутовського, Яна Каспровича та Марії Левицької.
    1906 – навчання в Академії Колароссі в Парижі
    1907-1910 – навчання у Антуана Бурделя в Академії Гранд Шам’єр
    1910 – участь у Салоні художників Франції в Парижі
    У Парижі Казимира Малачинська-Пайздерська створила одну з кращих її скульптур з періоду імпресіонізму, і це був портрет Едмунда Дідура в ролі Мефісто.
    1910-1912 – створила серію класичних портретних головок, у тому числі і Владислава Міцкевича та Марії Горецької, американського музиканта Ернеста Шеллінга та інших.
    1911 – шлюб з істориком мистецтва, реставратором та музейником Нікодимом Пайздерським. У неї були дочки з цього шлюбу: Кристина Ніклевич (1912-1999) і Катажина Щепковська (1914-1993)
    1912 – виставка в галереї Захента у Варшаві
    1915 – участь у виставці Товариства приятелів красних мистецтв в Познані
    У міжвоєнний період скульпторка працювала на створенням пам’ятників великопольським повстанцям, які вона зробила для Гостинь, Равичів і Могильно, а також фігуру Божої Матері Королеви Польської для собору Гнєзно.
    1930 – в Познані, на північному фасаді пам’ятника Серцю Ісуса, виконала барельєфні алегорії трьох держав і тондо із зображенням Великопольського повстанця і польського лицаря.
    Після війни вона також зробила барельєф Міцкевича та Пушкіна на будівлі Товариства польсько-радянської дружби в Познані та меморіальну дошку Нікодима Пайздерського, розташовану в залі Національного музею в Познані.
    Під час Другої світової війни вона не перебувала в Познані, але в 1946 році вона повернулася, де померла 12 квітня 1959 року.

  • Роботи
  • Казимира Малачинська-Пайздерська. Медаль загальнонаціональної виставки в Познані, 1929Казимира Малачинська-Пайздерська. Човни

Інші профілі

Ілля Тодуркін

Ілля Тодуркін

Ілля Тодуркін звертається до графіки та скульптури, як до практики створення артефактів, що відображають відчуття або міркування, мають властивості пам’яті та стають носіями особистого досвіду

Марʼян Внук

Марʼян Внук

Досконале володіння реалістичною пластикою та досвід роботи з монументальною скульптурою дозволили Марʼяну Внуку посісти місце в дисципліні, нав’язаній соцреалізмом, одним із провідних творців якого він став

Денис-Лев Іванцев

Денис-Лев Іванцев

Для другої половини 30-х років картинам Дениса-Льва Іванцева притаманний абстрактно-філософський зміст. Наприкінці 30-х років — початку 40-х з’явився пейзажний живопис митця. До монументальної спадщини Дениса Іванцева належать розписи в українських церквах у Галичині

вверх