Марцелій Гарасимович (Marceli Harasimowicz)
- 16 січня 1859, Варшава – 22 травня 1935, Львів
- Віденська академія мистецтв
- Роботи
Марцелій Гарасимович розпочав творчий шлях як портретист. Пізніше працював в жанрі пейзажу, користувались популярністю атмосферні узбережжя на заході сонця або при місячному сяйві.
Брат скульптора Петра-Віталіса Гарасимовича.
1873 – закінчив Вищу реальну школу в Кракові
1873–79 – навчання у Краківській художній школі
1880-81 – навчання у Віденській академії мистецтв в студії Карла Вюрцингера
З 1881 року Марцелій Гарасимович регулярно брав участь у виставках Товариства прихильників красних мистецтв у Львові (TPSP) та Кракові. Він також виставлявся на виставка Товариства заохочення красних мистецтв у Варшаві (TZSP), а також у Мюнхені та Відні.
1883-85 – навчання у Мюнхенській академії мистецтв в студії Вільгельма Лінденшміта молодшого
1885 – оселився у Львові, де працював під керівництвом Анджея Грабовського
1888 – відкрив власну художню жіночу школу у Львові (від 1891 – заг. школа малярства та скульптури)
1891 – стипендіат Товариства прихильників красних мистецтв у Львові (у Кракові з Репрезентацією у Львові); фінансову допомогу TPSP надало трьом львівським митцям: Марцелію Гарасимовичу, Людомиру Колеру та Антонію Попєлю для участі у Mіжнародній Мистецький Виставці у Берліні [1]
1907–31 – головний хранитель Львівської міської галереї (згодом Національної галереї), співавтор першого каталогу польських колекцій живопису цієї галереї
Марцелій Гарасимович працював над живописними оздобленнями Муніципального театру у Львові, був творцем поліхромії в соборі в Перемишлі та колегіальної церкви в Лолкеві. Працював ілюстратором книг (зокрема “Хурагана” В. Гасьоровського) та львівських журналів (“Новий час”, “Щутек”, “Śmigus”). Займався реставрацією картин. Входив до Літературно-художнього клубу та Асоціації польських художників у Львові.
1935 – похований на Личаківському кладовищі.