Забудовник публічно обіцяв зберегти мозаїку авторства Володимира Патика «Океан». Проте обіцянки виявилися «цяцянками» – в мережі з’явились фотодокази знищення рельєфного панно. Будівництво зупинено, мозаїка відновлена?
Забудовник «Компанії Ріел-Естейт Груп» публічно на засіданні виконавчого комітету зобов’язувався зберегти мозаїку Володимира Патика «Океан». Проте обіцянки виявилися цяцянками, коли в мережі з’явились фотодокази знищення рельєфного панно.
На візуалізаціях майбутнього проекту будівлю зображали зі збереженою частиною фасаду – рельєфним панно і мозаїкою з рибами за ескізами Володимира Патика.
Хронологія
15 лютого 2019 – прийняття рішення виконавчого комітету від 15.02.2019 № 138 «Про затвердження містобудівних умов та обмежень для проектування об’єкта будівництва на реконструкцію ТзОВ „Компанія Ріел-Естейт Груп“ будівлі магазину „Океан“ на вул. Володимира Великого, 26-А»
Фото: Dmytro Soloviov, 2018
18 липня 2019 – повідомлення про факт вандалізму і не дотримання обіцянок забудовником, з’явилось на сторінці «Зручне місто»
Цього ж дня головний архітектор Львова Юліан Чаплінський назвав демонтаж стіни вандалізмом, закликав у зверненні в совєму відоеблозі архітектора цього проекту Сергія Іванова-Костецького звернутися до ДАБІ України з заявою про порушення проекту.
На своїй сторінці у Facebook мер Львова Андрій Садовий спробував заспокоїти громадськість: забудовник запевнив, що лише демонтував мозаїку і планує повернути на місце на новозбудовану стіну.
Проте проробити такі маніпуляції з більше 100 квадратних метрів мозаїки вагою 22,5 тонни було б важно. До того ж виявилось, що внаслідок дій забудовника лише 10−11% мозаїки збережено.
19 липня 2019 – позапланове засідання виконавчого комітету щодо ситуації, яка склалась на будівельному майданчику колишнього магазину «Океан». Виконком прийняв рішення «Про скасування рішення виконавчого комітету від 15.02.2019 № 138», яке передбачає скасування містобудівних умов та обмежень. Згідно з чинним законодавством інспекція Держархбудконтролю проведе перевірку та накладе штрафні санкції.
Фото: Dmytro Soloviov, 2018
Під час засідання прозвучала пропозиція відновлення 102 квадратних метрів мозаїки по 3D-моделях: виявилось, що такі роботи були виконані Skeiron спільно з Geobud. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила компанія Skeiron, що займається оцифруванням культурної спадщини. У розвинутій в коментарях палкій дискусії цитували Geobud: “Коли виконувалося сканування, Замовник казав, що робимо для того щоб відновити мозайку у разі її пошкоджень. Ну аж ніяк не для повної руїнації мозайки.”
Інше у потоці
У Львові триває оцифрування давніх писанок
Чутлива спадщина: створення тактильної експозиції барельєфів «Чотири стихії»
Периферії/Peripheries : перекази виставок