Більше століття пильнували ангели Модеста Сосенка та Юліана Буцманюка розписи церкви Успіння Богородиці, збудованої за проектом архітектора Василя Нагірного за підтримки митрополита Андрея Шептицького у 1901 році
Буквально за кілька днів розписи безжально знищели під час самовільного ремонту. Настоятель церкви о. Андій Петришин та громада, незважаючи на переконання представників єпархії та пояснення мистецтвознавців, розпочали ремонт.
Модест Сосенко. Розписи церкви Успіння в Славсько, 1909-11
10 травня з’явилось повідомлення про ремонт у церкві
13 травня з підлоги та стін церкви демонтували керамічну плитку фабрики Івана Левинського. Що викликало розголос в колах реставраторів, мистецтвознавців, журналістів та інтелігенції, а також у соцмережах. Керівник обласної організації Товариства охорони культурної спадщини Андрій Салюк та мистецтвознавиця Тетяна Казанцева особисто відвідали церкву і намагались запобігти руйнуванню будуючи діалог.
15 травня ображена на зневажливі коментарі у соцмережах, а також підбурювана священником, який запевняв, що розписи не мають ніякої цінності, громада все ж зруйнувала розписи Модеста Сосенко, їх викинули як будівельне сміття.
16 травня Львівська облдержадміністрація подала позов до суду з вимогою вилучити з власності громади Славського пам’ятку архітектури місцевого значення (від 1994 року) – церкву Успіння Богородиці.
Інше у потоці
У Львові триває оцифрування давніх писанок
Чутлива спадщина: створення тактильної експозиції барельєфів «Чотири стихії»
Периферії/Peripheries : перекази виставок