В певний період розвитку кожен молодий митець відчуває необхідність показати свої роботи громадськості. Ось кілька порад та рекомендацій від людей, які в цьому варяться вже багато років
Для роботи з галереями також необхідно знайти свій підхід. Це означає, що художник мусить вивчити всі можливі пропозиції для співпраці, після чого ретельно відібрати галереї та кураторів, з якими він хоче працювати. Адже не всі галереї можуть підійти за темою або форматом.
Буває так, що молоді, талановиті та амбітні художники завалюють галеристів листами, дзвінками та прикладами робіт. Це одна з помилок. В цій сфері Вам потрібна тонша стратегія.
Наступне завдання: проінформувати цю жменю галерей та кураторів про ваше існування та творчість. Найпоширеніший спосіб – це організувати виставку власними силами і особисто запросити на неї цікавих вам галеристів.
Nick Kaplony, старший координатор програми Artquest (проект допомагає художникам розвивати свою кар’єру), вважає, що студентам немає ніякого сенсу пробиватися в галереї, які працюють зі своїм сталим колом авторів.
«До роботи в Artquest, я працював в галереї, яка отримувала безліч небажаних заявок на виставки від художників. Було ясно, що вони не були на піку їхньої кар’єри, що ми не будемо працювати з ними. Ми працювали з художниками, які вже на цьому зуби з’їли».
Наступне, що потрібно пам’ятати: кожна галерея спеціалізується на конкретному типі або стилі роботи.
«Часто не було дійсно ніякого зв’язку між типом роботи, яку художники відправили до нас, і типом робіт, яку ми показували», – говорить Nick Kaplony.
Artquest радить студентам художникам досліджувати галереї ретельно. Намагатися скласти уявлення про те, що вони хочуть отримати.
Складіть список адрес для розсилки і запрошуйте представників галерей на свої акції. Це необхідно на той випадок, якщо галерея влаштує групову виставку, колективний проект – організатори згадають про Вас (на думку спаде саме ваше ім’я). Також бажано перевірити, чи всі раді попасти в список вашої розсилки.
Встановлення зв’язків з галереями – це довгий процес залицяння. Так, галереї постійно шукають свіжі таланти. Але саме за їх розвитком частіше спостерігають з безпечної відстані. Вам, як молодому таланту, необхідно дозволити їм дізнатися якомога більше про вашу художню практику, без бомбардування проханнями про власну виставку.
Якщо галерея підходить вам (формат, кураторський підхід і т.д.), проявіть активний інтерес до її діяльності. Відвідуйте виставки та інші заходи, пов’язані з галереєю. Коли вас знають особисто і знають про вашу діяльність, то настане прекрасний день, коли ваша робота впишеться в ідею якогось проекту. Особистий контакт збільшує шанси думати саме про вас.
Одночасно з залицянням, не буде зайвим спробувати поділитися своїми ідеями іншим шляхом. Наприклад, створити власний виставковий простір. Або переконати іншого молодого художника, який вже такий простір має, показати ваші роботи.
Карла Райт, Анна Стівенс, Лорі Сторі і Hadiru Махді заснували групу Vulpes Vulpes після того, як закінчили університет Bath Spa University. Вони зрозуміли, що витрачають багато грошей на оренду індивідуальних невеличких студій. Це стало каталізатором.
«Ми зрозуміли, що ми могли б об’єднати нашу орендну плату і отримати дійсно великий простір. Таким чином, ми переїхали в склад, і це дало нам достатньо місця, щоб створити галерею», – говорить Анна Стівенс.
Це також дало їм можливість повністю сформуватися, не керуючись комерційними чинниками.
«Ми зрозуміли, що є цей цілий світ мистецтва там, де ви не продаєте вашу роботу, але отримуєте гроші на резиденції і проекти», – додає Карла Райт.
Мері Дойл, куратор і співвласниця галереї Drawing Room в Бермондсі, вважає, щоб викликати зацікавлення вашою роботою – треба наробити навколо шуму. Зробити це за допомогою об’єднання художників. Так можна залучити ширше коло людей, привертаючи увагу до кожного окремого учасника групи. Такий підхід також допомагає розподілити навантаження підготовки до виставок та переговорів на всіх членів групи.
Також Мері Дойл радить подружитися з молодими помічниками кураторів. Тому що ці люди (того ж покоління або генерації) відкриті до всього, що відбувається, і шукають тих, хто це придумує.
Інше у потоці
У Львові триває оцифрування давніх писанок
Чутлива спадщина: створення тактильної експозиції барельєфів «Чотири стихії»
Периферії/Peripheries : перекази виставок