Художник впливає на підсвідомість тих хто бачить його твори, знущається чи оголює страхи і комплекси, закликає до свободи, але через персональну революцію, через усвідомлення і непокору
Революція – колективна дія. Художник – індивідуаліст. В Центрі Сучасного Мистецтва Івано-Фраківська представили проект «Війна. Весна» (живопис, фото, інсталяція).
Своєю творчістю можна інспірувати рух думок своїх прихильників, але марно сподіватися на широкий відгук – це уподобання ширшого чи меншого кола інтелектуалів. Марно чекати революційної реакції на естетичні провокації. Художник впливає на підсвідомість тих хто бачить його твори, знущається чи оголює страхи і комплекси, закликає до свободи, але через персональну революцію, через усвідомлення і непокору.
На виставці демонструються роботи різних років (від 1996 до 2014), котрі не створювалися з приводу конкретної події, а були художнім жестом, постановкою провокаційного питання чи внутрішньою рефлексією. Переосмислення власного досвіду чи гра з драстичними темами не залишить байдужими усіх, хто цікавиться чимось більшим ніж побут.
Учасники естетичних провокацій: Юрій Бакай, Юрій Боринець, Микола Джичка, Анатолій Звіжинський, Ростислав Котерлін, Ігор Перекліта, Олекса Фурдіяк
Війна. Весна. Сьогоденна реальність, що підступно накриває Україну. Несподівано тепла погода, ніби підігріта зимовими вогнями Майдану опозиціонує неясностям і непорозумінням, що панують в політикумі. Очікуване буяння природи супроводжується тривогами і неспокоєм. Як тут не згадати Ерос і Танатос дідуся Фройда?
Життя продовжується, але чи так, як мріялося?
Життя настільки абсурдне і неконвенційне, що поет може дозволити собі бути або пророком, або оспівувачем, ілюстратором, інтерпретатором минувшини.
Виставка триватиме з 27 березня по 18 квітня 2014.
(http://frankivsk-online.com/events/arts/vystavka-vijna-vesna/)
Інше у потоці
У Львові триває оцифрування давніх писанок
Чутлива спадщина: створення тактильної експозиції барельєфів «Чотири стихії»
Периферії/Peripheries : перекази виставок