Продовжуємо серію публікацій: #стомузеїв. Авторки проєкту Анна Манюк та Оленка Ябчанка відвідують львівські музеї та доносять мистецтво, історію та культуру в маси найпростішим способом. Цього разу огляд музею «Територія терору».
Цей музей дуже не «легкий», він вражає і болить. Тут ти живеш і переживаєш події. Ті переживання морально важкі, але точно потрібні.
Дозвольте трошки розвіяти романтику нашого міста… і згадати про те, що Львів – це не тільки милі кав’ярні і гарна архітектура. Львів – це також місто, в якому було ґетто і концтабори. У ХХ столітті Львів був у центрі воєнних і політичних подій. Місто кількаразово переходило з рук однієї влади до рук іншої, змінювались кордони, зникали держави. Тоталітарні режими залишили відкриту рану в історії міста. Тюрма «Бриґідки», тюрма «на Лонцького», Замарстинівська тюрма, львівське ґетто, пересильна тюрма №25 – місця, де загинули тисячі людей.
Меморіальний музей тоталітарних режимів «Територія терору» створили на місці, де колись були розташовані «пересильна тюрма №25», а перед цим «львівське ґетто». Це зовсім недалеко від центру, всього 10 хвилин від Опери.
Місце реконструйоване, з дуже великою кількістю експонатів того часу, а також зібраних спогадів людей, які пережили цей час. Це історія 160 тисяч місцевих євреїв, яких після Голокосту залишилось менше 2000…
Це місце звідки за 10 років функціонування до концтаборів ГУЛАГу радянська окупаційна влада вивезла 500 тисяч заарештованих українців, не лише з Галичини, а й з Волині, Закарпаття, Буковини. Здебільшого це були, причетні до національно-визвольних змагань люди, а також військовополонені.
Послухати екскурсію, почитати спогади людей та оглянути музей «Територія терору» (просп. В’ячеслава Чорновола, 45г) можна за наступним графіком:
понеділок – вівторок: вихідні дні
середа-четвер: 10:00 – 18:00
п’ятниця-неділя: 11:00 – 19:00
Вартість:
вхідний квиток (повний): 60 грн
вхідний квиток (пільговий): 30 грн
екскурсія (повна): 150 грн
екскурсія (пільгова): 75 грн
Каса зачиняється за пів години до закриття музею!
Екскурсії доступні лише за попереднім замовленням. Зверніть увагу, що на час карантину в одній групі може бути до 9-ти осіб.
Для замовлення екскурсії телефонуйте, будь ласка, за номером: +380 96 258 0589
Як то часто буває, найкращі ідеї спонтанні і прості. І ця історія почалась, коли Оленка Ябчанка запитала в в своєї подруги Анни Манюк: “тобі відомо, що у Львові більше ста музеїв?”. Анну ця інформація не здивувала: “Оскільки я знаю що у Львові дуже багато маленьких музеїв, музеїв-садиб, квартири, в яких жили відомі діячі, а це дуже велика кількість, оскільки Львів завжди притягував до себе митців, це всім відомо. Потім я запропонувала Оленці відвідати всі ті музеї, непоспішаючи, коли є час і бажання. Ми дуже захопились ідеєю і тепер ходимо в музеї раз або двічі на тиждень, якщо ми у Львові. Вона заливає сторіси, я роблю публікації в межах фейсбук”. Слідкувати за проєктом можна на сторінці в instagram 100__museums або за хештегом #стомузеїв у facebook.
Інше у потоці
У Львові триває оцифрування давніх писанок
Чутлива спадщина: створення тактильної експозиції барельєфів «Чотири стихії»
Периферії/Peripheries : перекази виставок