Продовжуємо серію публікацій: #стомузеїв. Авторки проєкту Анна Манюк та Оленка Ябчанка відвідують львівські музеї та доносять мистецтво, історію та культуру в маси найпростішим способом. Цього разу огляд Музею Скла.
Музей скла – це також відділ Львівського історичного музею, експозиція в якому поділена на дві категорії — «Історичне скло» та «Сучасне скло». Перша частина експозиції присвячена історії склодувства Галичини і Львова, представлені глечики, чарки, бокали, пивні кухлі, вівати, штофи, профітки, флакони, бальзамарії, давньоруські скляні намистини, уламки браслетів, перснів, мозаїк та археологічні знахідки зі скла.
Другий зал має змінну експозицію, там представлені сучасні роботи склодувів, які вони роблять на щорічних склодувних симпозіумах, що проходять у Львові вже понад 30 років. А також тут діє кімната тимчасових експозицій витворів зі скла.
Перший Музей скла у Львові був заснований у 1992 році українським художником-склярем, колишнім ректором Львівської національної академії мистецтв – професором Андрієм Бокотеєм, з метою експонування результатів міжнародних симпозіумів гутного скла. Музей скла розташований у приміщенні Палацу Бандінеллі на площі Ринок 2, розпочав свою діяльність у 2006 році, а експозицію, яка зараз функціонує, оновлено і відкрито 19 квітня 2013 року.
Музей є невеликий за площею, але вдосталь наповнений експонатами. І що важливо, досить діджиталізований в порівнянні з більшістю львівських музеїв і пропонує аудіогід. А ще тут ви “вб’єте двох зайців” — подивитесь експонати і побуваєте в підземеллі під тротуаром вулиці Ставропігійської 😉
Музей працює щодня з 10:00 по 18:00.
Вхідний квиток всього 30 грн.
Як то часто буває, найкращі ідеї спонтанні і прості. І ця історія почалась, коли Оленка Ябчанка запитала в в своєї подруги Анни Манюк: “тобі відомо, що у Львові більше ста музеїв?”. Анну ця інформація не здивувала: “Оскільки я знаю що у Львові дуже багато маленьких музеїв, музеїв-садиб, квартири, в яких жили відомі діячі, а це дуже велика кількість, оскільки Львів завжди притягував до себе митців, це всім відомо. Потім я запропонувала Оленці відвідати всі ті музеї, непоспішаючи, коли є час і бажання. Ми дуже захопились ідеєю і тепер ходимо в музеї раз або двічі на тиждень, якщо ми у Львові. Вона заливає сторіси, я роблю публікації в межах фейсбук”. Слідкувати за проєктом можна на сторінці в instagram 100__museums або за хештегом #стомузеїв у facebook.
Інше у потоці
У Львові триває оцифрування давніх писанок
Чутлива спадщина: створення тактильної експозиції барельєфів «Чотири стихії»
Периферії/Peripheries : перекази виставок