Продовжуємо серію публікацій: #стомузеїв ❤️. Авторки проєкту Анна Манюк та Оленка Ябчанка відвідують львівські музеї та доносять мистецтво в маси найпростішим способом. Цього разу огляд Музею Леопольда Левицького.
Леопольд Левицький був неймовірно працьовитим художником, реформатором, філософом, доброзичливою, з чудовим почуттям гумору і попри весь свій талант скромною людиною. В його біографії величезне місце віддане любові і неймовірним стосункам з дружиною Ґеньою Бенціонівною Левицькою, з якою він прожив в міцному шлюбі багато років свого життя.
Музей Левицького – один з тих, що не заслужено потерпає від браку уваги. Чи то тому, що знаходиться далі від центру, чи не достатньо розрекламований, або все це разом. І це дуже прикро, бо не тільки гості міста, а й самі львів’яни втрачають велетенський пласт історії та нових вражень. Цей музей входить до структури Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького і розташований на вулиці Устіяновича, 10, неподалік церки св. Юра, де родина Левицьких оселилась 1946 року. Відтоді тут часто гостювали відомі львівські художники та початківці, чимало з яких потім вважали себе його учнями — Зеновій Кецало, Володимир Патик, Теодозія Бриж, Іван Остафійчук.
Експозиції залу – це про актуальні тенденції європейського авангарду (ранні гравюри Левицького можна порівнювати із графічними композиціями Матіса, Леже, Пікассо). І хоча основною його стихією була графіка, він також займався скульптурою та живописом.
В колекції музею велика кількість портретів: батьків, дружини, спільних портретів; картини і розповіді про пережиті труднощі у роки воєнного лихоліття, про повагу і про любов ❤️ З цих основ і народився музей, за кілька років після смерті художника – 11 квітня 1984 року завдяки наполегливості пані Ґені Левицької.
Час роботи 10:00-18:00,
п’ятниця, субота — вихідні
Тел. +38 (032) 261-06-10
Як то часто буває, найкращі ідеї спонтанні і прості. І ця історія почалась, коли Оленка Ябчанка запитала в в своєї подруги Анни Манюк: “тобі відомо, що у Львові більше ста музеїв?”. Анну ця інформація не здивувала: “Оскільки я знаю що у Львові дуже багато маленьких музеїв, музеїв-садиб, квартири, в яких жили відомі діячі, а це дуже велика кількість, оскільки Львів завжди притягував до себе митців, це всім відомо. Потім я запропонувала Оленці відвідати всі ті музеї, непоспішаючи, коли є час і бажання. Ми дуже захопились ідеєю і тепер ходимо в музеї раз або двічі на тиждень, якщо ми у Львові. Вона заливає сторіси, я роблю публікації в межах фейсбук”. Слідкувати за проєктом можна на сторінці в instagram 100__museums або за хештегом #стомузеїв у facebook.
Інше у потоці
У Львові триває оцифрування давніх писанок
Чутлива спадщина: створення тактильної експозиції барельєфів «Чотири стихії»
Периферії/Peripheries : перекази виставок