Продовжуємо серію публікацій: #стомузеїв ❤️. Авторки проєкту Анна Манюк та Оленка Ябчанка відвідують львівські музеї та доносять мистецтво в маси найпростішим способом. Цього разу огляд Музею етнографії та художнього промислу.
Почнемо, звісно, з самої будівлі – це колишня Галицька ощадна каса, зведена у 1891 році за проєктом архітектора Юліана Захаревича, і це одна з найцікавіших архітектурних споруд нашого міста. Певно, всі добре знають цей шедевр і з нами погодяться. Прикрашає будівлю алегорична скульптурна композиція «Ощадність», відома як «львівська статуя свободи».
Особливо вражає інтер’єр: колони, лавки, розташовані при стінах залів, ліпнина на плафонах та стелі, сходи з балюстрадою і вітражі початку 20 століття, виконані в Інсбруку фірмою “Tiroler Glasmalerei”, а на другому поверсі венеційська люстра кінця 19 століття. Ось чому дуже важливо брати екскурсію, бо можна бути в музеї сто разів і тільки на 101 нарешті зрозуміти, що інтер’єр це теж частина експозиції, не просто відновлені за зразком, а автентичні елементи.
Анни Манюк: “Друзі, вау! Хочу сказати, ми не очікували такого апгрейду в етнографічному 😍 Ми йшли сюди трохи з відчуттям обов’язку (бо бували в цьому музеї багато разів), а вийшли з купою вражень і емоцій. Раніше тут все виглядало далеко не так!”
А ще, нарешті в музеї знайшли гарне місце для тієї карети, яка завжди стояла в темному кутку коридору. Тепер її дійсно видно і вона гордо красується посеред залу. Дуже вдале місце!
І про колекцію годинників – це якесь королівство часу… їх таак багато 😳 Три зали унікальної колекції. І серед них справжня гордість музею – годинник короля Людовика XIV, той що відомий як Луї, той що Король-Сонце 🤪 Це найбільша і найбагатша колекція в Україні.
Далі музичні інструменти, інтерактивна експозиція. Рекомендуємо виділити 1,5-2 години часу на огляд всієї експозиції музею.
Ціна квитка – 60грн, екскурсія – 60грн.
Час роботи: 11:00-17:30 (каса до 17:00), Пн — вихідний.
Як то часто буває, найкращі ідеї спонтанні і прості. І ця історія почалась, коли Оленка Ябчанка запитала в в своєї подруги Анни Манюк: “тобі відомо, що у Львові більше ста музеїв?”. Анну ця інформація не здивувала: “Оскільки я знаю що у Львові дуже багато маленьких музеїв, музеїв-садиб, квартири, в яких жили відомі діячі, а це дуже велика кількість, оскільки Львів завжди притягував до себе митців, це всім відомо. Потім я запропонувала Оленці відвідати всі ті музеї, непоспішаючи, коли є час і бажання. Ми дуже захопились ідеєю і тепер ходимо в музеї раз або двічі на тиждень, якщо ми у Львові. Вона заливає сторіси, я роблю публікації в межах фейсбук”. Слідкувати за проєктом можна на сторінці в instagram 100__museums або за хештегом #стомузеїв у facebook.
Інше у потоці
У Львові триває оцифрування давніх писанок
Чутлива спадщина: створення тактильної експозиції барельєфів «Чотири стихії»
Периферії/Peripheries : перекази виставок