У рамках проекту міжнародної співпраці PINSEL.Munich та в партнерстві з Львівською національною галереєю мистецтв імені Б.Г. Возницького заплановано оцифрувати 8 творів Йогана Георгія Пінзеля, які знаходяться в колекції Баварського національного музею в Мюнхені (Німеччина), та 4 скульптури в Україні (Львів, Городенка)
Зараз команда працює у Львові над скануванням скульптур з вівтаря костелу Непорочного Зачаття Діви Марії в Городенці, які зберігаються в музеї Пінзеля, дотримуючись рекомендацій з протидії поширенню коронавірусної інфекції COVID-19, що дозволяє не змінювати графік реалізації проекту.
Наступний етап – сканування боцетто, куплені Баварським національним музеєм у 1999 році у німецького колекціонера. Оцифрування цих пластичних ескізів дозволить не лише зібрати всю спадщину майстра віртуально в одному місці, але й дасть новий поштовх дослідженню його творчого методу. Наприклад, віртуальне моделювання мюнхенського боцетто св. Анни допоможе реконструювати втрачений лик з оригінальної скульптури святої Анни з Городенки.
Займаючись оцифруванням скульптурної спадщини Пінзеля, команда Pinsel.AR відсканувала вже 18 скульптур з колекцій Львівської національної галереї мистецтв імені Б. Возницького та Національного музею у Львові імені А. Шептицького. На сайті проєкту також опубліковано дослідження місць Пінзеля та освітній відеолекторій, а аудіогід львівськими локаціями, що пов’язані з творчістю Пінзеля, доступний у мобільних додатках іОS та Android (назва додатку – Pinsel.AR).
Проєкт PINSEL.Munich підтримує Європейський Союз за програмою “Дім Європи” (House of Europe).
Автор фото: Саша Населенко
Інше у потоці
У Львові триває оцифрування давніх писанок
Чутлива спадщина: створення тактильної експозиції барельєфів «Чотири стихії»
Периферії/Peripheries : перекази виставок