Подія має на меті підтримати молоде українське скло як винятковий мистецький напрям та популяризувати його на всеукраїнському та міжнародному рівнях. Цьогоріч троє переможців отримають у нагороду можливість реалізації серії творчих робіт на гутній печі, а створений відеорепортаж буде використано для промоції дебютантів.
У п’ятницю, 3 вересня у Львові було оголошено переможців Премії професора Андрія Бокотея для молодих художників-склярів-2021. Цьогоріч конкурс, який не має аналогів в Україні, відбувається за підтримки Українського культурного фонду.
І місце отримала випускниця кафедри художнього скла ЛНАМ Наталія Парщик за роботу «Безголосся» із застосуванням техніки термоформажу та холодної обробки скла; ІІ місце – Юлія Галишин за технологічно складну композицію «Приховані наміри», а ІІІ місце дісталося студенту-магістру Богдану Ломоносову за роботу «Сіль».
Всього у конкурсі на премію взяли участь 19 молодих склярів. Їх роботи можна оглянути на виставці в Музеї скла у Львові до 30 жовтня.
До складу журі окрім президента НАМУ А. Чебикіна входять: Андрій Бокотей, академік НАМУ, народний художник України, професор; Микола Яковлєв перший віце-президент Національної академії мистецтв України, доктор технічних наук, професор Роксолана Патик, кандидат мистецтвознавства, професорка ЛНАМ; Ю Яомінь – колекціонер, засновник Премії, власник Галереї мистецтв «Ґрінвейв», м. Усі, КНР; Реміґіюс Крюкас всесвітньовідомий художник-скляр, власник виробничого підриємства «ҐласРеміс”, Литва; Олександр Звір – український художник, доцент кафедри художнього скла ЛНАМ; Михайло Бокотей, завідувач кафедри художнього скла ЛНАМ, кандидат мистецтвознавства, член-кореспондент НАМУ, доцент; Ольга Турецька, українська художниця, власниця бренду «Olga Glass», призерка ІІ місця Премії Андрія Бокотея 2019 року.
Конкурс на Премію професора Андрія Бокотея – платформа для творчих дебютів, яка створює конкурентне середовище, дає можливість практичної реалізації, сприяє промоцїї якісного культурного продукту молодої генерації українських художників скла. Діяльність Премії розпочато 2018 року як щорічний проєкт в рамках 80-річного ювілею всесвітньо відомого скляра, професора Андрія Бокотея. Станом на сьогодні відбулося три конкурси за участю 49 молодих художників: студентів і випускників мистецьких ЗВО, яким на момент конкурсу не виповнилося 35 років. Переможці 2018 та 2019 років у нагороду взяли участь у Міжнародних конференціях художнього скла у м. Нінбо та м. Усі (Китай), а призери другого й третього місць отримали грошову винагороду. Роботи всіх лауреатів увійшли в колекцію Чженцзянського музею скла у Нінбо (Китай).
У Львові успішно функціонують єдині в Україні Музей скла та кафедра художнього скла Львівської національної академії мистецтв, на базі яких кожні три роки відбувається масштабний захід – Міжнародний симпозіум гутного скла у Львові, що є найтривалішим у світі мистецьким форумом художників-склярів (відбувається безперервно від 1989 р.). У 2019 р. у заході взяли участь понад 50 відомих художників із 26 країн. Також у 2020 р. започатковано щорічний освітній проєкт І Міжнародна резиденція “European Glass Education”. Усі ці заходи скеровані на збереження, підтримку та популяризацію львівської школи художнього скла як унікального мистецького явища в Україні та за її межами.
Партнери проєкту: Музей скла у Львові, Національна академія мистецтв України, Львівська національна академія мистецтв, галерея ЛНАМ, Музей мистецтва Центрально-Східної Європи «Greenwawe» (м. Усі, КНР).
Інше у потоці
У Львові триває оцифрування давніх писанок
Чутлива спадщина: створення тактильної експозиції барельєфів «Чотири стихії»
Периферії/Peripheries : перекази виставок