Норберт Страссберг (Norbert Strassberg)

Норберт Страссберг (Norbert Strassberg)

 • 1911, Львів – 1941, Львів
 • Норберт Страссберг був дуже талановитим художником і працював у різних техніках: живописі, графіці, рисунку, працюючи переважно в портретному жанрі.

  1911 – народився у Львові, в родині кравця.
  Навчання у Вільній Академії мистецтв у Казимира Сіхульського; потім виїхав до Кракова, де вступив до краківської філії СПХ. Початково знаходився під впливом скульптора Шукальського (США), котрий створював містичні та алегоричні композиції.

  Деякий час Норберт Страссберг належав до об’єднання «Rogate Serce», де його творчістю захоплювались; в цей час займався кубістичними портретами. Згодом відійшов від юнацьких шукань і повернувся до Львова.

  Художник створив значну кількість композицій на єврейську тему. Одна з них, графічний малюнок «Екстаз», де зображено двох молодих учнів єшиви під час молитви, зберігається в музеї ІЄІ (Варшава).

  Твори Норберта Страссберга експонувались у краківському, варшавському та львівському відділеннях ТПОМ.
  У 1935 р. він взяв участь у Ювілейній виставці варшавської «Захенти», у червні 1936 р. більше ніж 30 його творів експонувались на виставці художнього об’єднання «Rogate Serce». Друга Світова війна застала художника у Львові. Загинув як солдат Червоної Армії у 1941 році на львівському аеродромі.

Джерела:
1. Б. М. Пінчевська. Творчість єврейських художників Східної Галичини 1900-1939 років. Корсунь-Шевченківський, Корсунський видавничий дім “Всесвіт”, 2013. 240 сторінок.

Інші профілі

Ярина Шумська

Ярина Шумська

Ярина Шумська працює у сфері перформансy, живопису, інсталяції, об’єкту. Досліджує поняття «присутності» людини, що провокує зміни первинного значення місць і ситуацій. Основні теми пов’язані з місцем, контекстом і пам’яттю: об’єкти та їх невидимі історії

Тетяна Думан-Скоп

Тетяна Думан-Скоп

Художниця, мистецтвознавиця, учасниця творчого об’єднання «Кактус», активістка Помаранчевої революції та Євромайдану, організаторка благодійних і мистецьких проєктів, координаторка благодійного аукціону «Митці – воїнам»

вверх