Львівський музей історії релігії за підтримки УКФ реалізовує проєкт з оцифрування Староскварявського іконостасу XVI-XVIII століття й створення 3D моделі храму Святого Архистратига Михаїла – найстарішої датованої дерев’яної церкви України.
Пятисотлітня деревʼяна церква та її іконостас становлять експозицію музею «Староскварявський іконостас XVI-XVIII ст.», що є філією «Львівського музею історії релігії».
Музей «Староскварявський іконостас XVI-XVIII ст.» – філія Комунального закладу Львівської обласної ради «Львівський музей історії релігії». Музей у Старій Скваряві відкрито у 2015 році. Відкриттю передувала багаторічна реставраційна, дослідницька та пам’яткоохоронна робота: у 1990-х роках почалася реставрація ікон, деякий час іконостас експонувався в приміщенні «Львівського музею історії релігії», проте інтер’єр музею не давав можливості експонувати іконостас в цілості. Здійснена у 2010-2015 роках реставрація церкви Святого Архистратига Михаїла та дослідження, дали можливість стверджувати, що церква є найстарішою датованою дерев’яною церквою України і походить з 1508 року, що засвідчено написом на північній стіні храму. Розміщення іконостасу в храмі, у якому він перебував початково, і відкриття музею дало можливість бачити комплексний твір в автентичному інтер’єрі, де пам’яткою є не лише іконостас, але й приміщення в якому він експонується. Найцінніша частина іконостасу – ікони Перемиської іконописної школи XVI століття, а також роботи відомого українського іконописця доби бароко Івана Рутковича.
Поряд з оцифруванням обʼєктів в рамках проєкту відбудеться Літня школа іконопису для місцевих школярів та молоді і дітей внутрішньо переміщених осіб. Під час літньої школи діти створять ікони за мотивами музейного іконостасу. Команда проєкту також працює над створенням сучасної інклюзивної музейної експозиції.
Інше у потоці
У Львові триває оцифрування давніх писанок
Чутлива спадщина: створення тактильної експозиції барельєфів «Чотири стихії»
Периферії/Peripheries : перекази виставок