Михайлина Стефанович-Ольшанська
- 1895, с. Старява — 1975
Учениця та послідовниця Петра Холодного, Михайлина Стефанович-Ольшанська займалась реставрацією ікон та іконописом, графікою. Також дизайнувала костюм, а саме – жіночі капелюхи
Середню освіту, згідно з традицією, яка склалася в українських галицьких священичих родинах, Михайлина Стефанович-Ольшанська здобула в Інституті для дівчат у Перемишлі.
1921 – знайомство з художником-монументалістом, проектантом ужиткового мистецтва та педагогом Петром Холодним.
1921-1922 – після падіння УНР Петро Холодний емігрував до Тарнува (тепер у Польщі), а звідти переїхав до Миколаєва, де проживав у домі Стефановичів.
У 1922 Петро Холодний переїхав до Львова, де зініціював створення Гуртка діячів українського мистецтва. Гурток об’єднав художників, літераторів та архітекторів і проіснував до 1927 р. Відтоді Михайлина Стефанович-Ольшанська почала вивчати малярство і графіку безпосередньо під керівництвом Петра Холодного.
Під безпосереднім наглядом відомих мистецтвознавців І.Свенціцького та В.Пещанського вона почала працювати над реставрацією українських ікон у Національному музеї.
з 1923 – виставки у Львові, Римі, Софії, Чикаго, Нью-Йорку та ін.
1934 – мисткиня відгукнулася на конкурс «Творімо українське мистецтво!», проголошений у Львові Союзом українок
Розробляючи сучасні моделі одягу за мотивами історичного костюма в кооперації «Труд» у 1920—1930-х роках, Михайлина Стефанович-Ольшанська завершувала костюми розробкою головних уборів — шапочками, капелюшками відповідно тогочасній моді. В кооперації «Труд», авторитетній для українців кравецькій школі (1900 — 1913; 1941 — 1944) працювали майстерні одягу, серед яких — цех капелюшків під керівництвом Марії Дрогомирецької.
Під час Другої світової війни деякий час працювала у Кракові над ілюструванням книжок, потім у Німеччині брала участь у виставках, що принесли їй членство в «Freie Künstler Union».
1944 – разом з родиною емігрувала. Спочатку Ольшанські зупинилися в таборі для переміщених осіб в Бамбергу (Німеччина)
1950 – емігрувала до США, де встановила контакти з американським мистецьким світом, виконувала портрети, писала поезію, перекладала українською твори світової літератури.