Побачити легендарні колекції творів мистецтва можна під час поїздки в маршрутці, в очікуванні на прийом стоматолога і хоч на Марсі. Музеї пропонують встановити мобільні додатки з віртуальними екскурсіями.
Найвідоміші музеї та галереї пропонують ознайомитися з колекціями, щоб виникло бажання побачити їх наживо. Одні додатки нагадують про виставки, інші – дають можливість придбати заздалегідь квиток, треті дозволяють відправити в твіттер електрону листівку.
Але на сайті завантаження додатків Google Play можна побачити, що не всі додатки користуються популярністю. Ми зібрали ТОП-5 і намагались зрозуміти, що робить додаток-музей популярним.
5. На останньому місці міні-топа музей Метрополітен та Лондонська Національна Галерея.
Їх встановили всього лише 100-500 поціновувачів мистецтва. А все тому, що цей додаток платний (коштує до 20 грн). Вибираючи між реальною чи віртуальною платними екскурсіями, люди, очевидно, згодні платити за реальні.
4. А на четвертому місці Музей Прадо та Галерея Уффіці, які є безкоштовними для мобільних телефонів.
Додаток музею Прадо іспаномовний (встановили: 500–1 000). Але інтуітивно можна знайти художників (Тиціана,Караваджо, Дюрера, Ель Греко, Гою, Рембрандта та інших) та їх картини, правда, вони дуже-дуже маленькі. Можливо там можна переключити мову, але ми не знаєм як =)
В Уффіці є віртальний тур, який допоміг оформити Google, а також опис експозицій англійською мовою(встановили: 1 000–5 000). Отже завантажень більше. Але самі картинки мають малу роздільну здатність, тож враження від такого туру, як від підглядання у замкову шпарину. Додаток пропонує квитки й в інші музеї Флоренції.
3.Третє місце займає Музей Гуггенхайма в Більбао (5 –10 тис. завантажень).
Про дизайн цього додатка можна сказати тільки одне – дорого. Є величезна купа «бонусів»: поставити «лайк» під картинкою і розказати друзям. Одним натиском пальця зменшити-збільшити текст (опис під зображеннями).
Є аудіогід англійською мовою.
Окремий розділ про саму будівлю: історія, інтер’єр та екстер’єр. Цікаво. Красиво. Особливо фотографії музею під час заходу сонця.
2. А на другому місці Ермітаж з кількістю завантажень 10 – 50 тис.
Який насправді є умовно безкоштовним. Наприклад, огляд панорам, експозиція Стародавнього Єгипту, галерея коштовностей платні. Тексти і навігація англійською та російською мовами. Багато фотографій хорошої якості з детальним описом.
І є купа «попсових бонусів»: можна зберігати картинки, які сподобались, відправляти їх друзям через twitter, створювати свою колекцію.
1. Фанфари: на першому місці – абсолютний лідер – Музей Сучасного Мистецтва в Нью-Йорку (MoMA).
Унікальна штука: 100-500 тис. людей встановили собі цей безкоштовний додаток і втішилися. Якість оцифрованих зображень чудова. Простий дизайн робить користування приємним, зрозуміло-доступним і швидким.
По-перше додаток має величезну базу візуальної інформації: картини, медіа та перформанси, фотографія, скульптура, кінофільми. Правда, відеозаписи передивится не можна. Але є опис і надія, що вони будуть доступні, хоча б і за гроші.
А по-друге – це аудіо-гід на 9 мовах, який можна слухати прогулюючись по музею.
Відчуваю потребу послатися на AdMe/ Дуже приємний сайт, між іншим =)
Інше у потоці
У Львові триває оцифрування давніх писанок
Чутлива спадщина: створення тактильної експозиції барельєфів «Чотири стихії»
Периферії/Peripheries : перекази виставок