Перша в Україні велика музейна ретроспектива культового в колах львівських інтелектуалів 1970-х років графіка Олександра Аксініна у Національному художньому музеї України
Графіку доповнює «відеокімната» сучасного художника Івана Світличного та арт-групи Sviter, в якій невеликі за розміром аркуші Аксініна являють масштаби його макрокосму завдяки інноваційним рішенням студії Front Pictures.
На виставці будуть представлені роботи Олександра Аксініна з колекції НХМУ, галереї «Дукат», Stedley Art Foundation та приватної колекції Ігоря Введенського (Ростов-на-Дону, Росія). Відкриття 8 листопада (о 18.30), виставка триватиме до 10 грудня.
У трьох залах експозиції послідовно розкрито суть послань художника — місту, світу, Всесвіту. У першій залі експонуються роботи, що відображають особисту історію митця, нерозривно пов’язану з його оточенням і рідним містом: екслібриси й офорти, створені для друзів і знайомих, а також серії листівок до нового року, 8 березня та дня народження художника.
Другу залу присвячено інтерпретаціям образів і сюжетів світової культури. Це рефлексії на тему творчості Джонатана Свіфта (цикл «Королівство абсурдів Джонатана Свіфта»), ілюстрації до «Аліси в Країні чудес» Льюїса Керрола, офорти з присвятою Ієроніму Босху, Альбрехту Дюреру, Федору Достоєвському, Зиґмунду Фройду, графічні парафрази творів Пітера Брейгеля Старшого, Карло Крівеллі.
У третій залі сучасний художник Іван Світличний та арт-група SVITER разом із компанією Front Pictures занурять глядача у Всесвіт Аксініна через атмосферну аудіовізуальну інсталяцію. Образи з невеликих аксінінських графічних робіт подолають межі часу, художньої техніки, обставин і розпочнуть подорож цифровими лабіринтами.
Олександр Аксінін — культова постать для кола львівських інтелектуалів 1970–1980-х років. Поза тим, він був тісно пов’язаний з легендарними представниками радянського андеґраунду — дружив із Дмітрієм Пріговим, Віктором Кривуліним, Іллею Кабаковим, Оскаром Рабіном, Едуардом Гороховським, Генріхом Сапґіром, Тинісом Вінтом.
Інше у потоці
У Львові триває оцифрування давніх писанок
Чутлива спадщина: створення тактильної експозиції барельєфів «Чотири стихії»
Периферії/Peripheries : перекази виставок