В музеї Пінзеля тривають роботи зі сканування скульптур. Водночас команда працює над концепцією, функціоналом та дизайном сайту та мобільних додатків. Наприкінці листопада бета-версія сайту буде відкрита для користувачів
Підсумовуючи рік, команда готова представити у новій реальності спадщину Майстра. Вперше роздивитися і навіть обернути на 360 градусів моделі скульптур Іоанна Пінзеля зможуть користувачі зі всього світу. Навіть відвідувачі музею будуть здивовані – адже побачать зазвичай прихований зворотний бік робіт.
Зараз команда Pinsel.AR, використовуючи інноваційні технології, опрацьовує моделі скульптур Пінзеля. Надзвичайна точність та деталізація, отримані в процесі постобробки даних, частково випереджають можливості сучасної техніки. Тому отримані моделі зберігаються на майбутнє, а для мобільних додатків та 3D-друку їх обробляють окремо – доводиться спрощувати. Втім, автори ідеї впевнені: вже незабаром, завдяки якісному оцифруванню, твори Пінзеля можуть стати частиною медіа-арт проектів і увійдуть у контекст актуального мистецтва.
Далі учасники проекту Pinsel.AR продовжать сканувати скульптури Іоанна Георгія Пінзеля, які знаходяться у Львові. Також до технічного арсеналу долучиться ще більше техніки – адже за допомогою дронів планується зафіксувати роботи, які прикрашають архітектурні споруди, наприклад, собор Святого Юра.
Вже у 2019 році географія проекту розшириться на сусідні області – Івано-Франківську та Тернопільську. В амбітних планах – відсканувати всю спадщину Майстра в Україні та закордоном.
Проект є унікальним для України, адже Львівська національна картинна галерея першою представить скульптури у відкритому доступі як тривимірні моделі. Оцифруванням своїх фондів сьогодні активно займаються провідні музеї світу. Представлені в мережі колекції популяризують мистецтво та розширюють музейну аудиторію. А вже у найближчому
майбутньому тривимірні моделі високої якості вирішуватимуть важливі експозиційні питання, як то експонування без витрат на переміщення та ризику пошкоджень. Також важливою складовою таких новітніх музейних практик є інклюзія. Так, скульптурна спадщина Пінзеля буде доступна для людей з вадами зору, завдяки відтворенню на 3D принтері моделей
скульптур або їх окремих частин.
Організатори проекту: Мистецька рада «Діалог» і Львівська національна картинна галерея ім. Б.Возницького
Проект реалізується за підтримки Українського культурного фонду, програми Culture Bridges і Управління культури Львівської міської ради.
Партнери проекту: WiseCow, НУ «Львівська політехніка», компанія Innocode
Інше у потоці
У Львові триває оцифрування давніх писанок
Чутлива спадщина: створення тактильної експозиції барельєфів «Чотири стихії»
Периферії/Peripheries : перекази виставок