Цього року в Україні вперше відбудеться Slow Art Day або День неспішного мистецтва. Львівські музеї приєднюються до міжнародної акції. 14 квітня о 12:00 музеї в різних містах України запрошують сповільнити шалений темп
День неспішного мистецтва – це подія, яка відбувається щороку в цілому світі, коли музеї створюють умови для того, аби відвідувач зміг присвятити одну годину на повільне, вдумливе споглядання до 5-ти експонатів.
За статистикою, під час відвідин музею люди тратять лише 8 – 17 секунд на твір мистецтва.
Ідея Дня неспішного мистецтва у тому, щоби спонукати відвідувачів оглядати твори повільно і ретельно вникаючи у кожну деталь, шукаючи внутрішніх відповідей на свої питання. Можна обговорити їх з друзями чи представниками музею. Важливо зупинитися в тиші біля одного твору хоча би на 10 хвилин.
Відділ «Європейського мистецтва 19-21 ст.» ЛНГМ (вул. Стефаника, 3) запрошує неспішно оглянути запропоновані організаторами експонати, а саме:
– Франсуа Жерар «Портрет Катерини Стаженської», 1803
– Фрідріх Преллєр «Діана та Актеон», 1873
– Ян Матейко «Портрет дітей художника», 1879
– Михайло Бойчук «Двоє під деревом», поч.1910-ті
– Яцек Мальчевський «Христос перед Пилатом», 1910
Вхід у музей з 12:00 до 13:00 безкоштовний.
Слідкувати за подією у ФБ
У Музеї скульптури Йоана-Георга Пінзеля без поспіху музейники пропонують вдивлятися в полотно Казимира Сіхульського та знамениті врятовані скульптури св. Якима, св. Єлизавети, св. Йосипа, св. Анни, знаходити приховані сенси та збагачуватися новими відкриттями для себе.
Ви матимите нагоду також поділитися із друзями чи представниками музею своїми думками, розпитатися, обміркувати побачене.
Слідкувати за подією у ФБ
Вхід у музей з 12:00 до 13:00 безкоштовний.
Програма Дня неспішного мистецтва в НМЛ – «Українське мистецтво кінця ХІІ – ХІХ століть» (просп. Свободи, 20 ) та «Українське мистецтво ХХ ст. НМЛ ім. Андрея Шептицького» (вул. Драгоманова, 42).
Організатори запрошують придивитися ближче та по-новому до п’ятьох творів із постійної експозиції, які привертають особливу увагу відвідувачів, викликають чимало їхніх запитань, але на які, зазвичай, залишається надто мало часу в рамках звичайної оглядової ескурсії:
– Михайло Бойчук «Тайна вечеря» (1911),
– Іван Курах «Ecce Homo» (1941),
-Василь Хмелюк «Жінка в білому» (1944),
-Михайло Грицюк «Портрет Миколи Амосова» (1976),
-Карло Звіринський «Дрібниці» (1966).
Слідкувати за подією у ФБ
Вхідний квиток на час акції – 50% від звичайної вартості: 20 грн (10 грн – пільговий)
Деталі за тел. 0971267150
Також до акції приєднався Музей модерної скульптури Михайла Дзиндри (вул. Музейна, 16; Брюховичі)
Для глибшого пізнання творчості Михайла Дзиндри на розгляд гостей будуть представлені 3 скульптури та картина. У музеї 807 скульптур, серед цієї великої кількості робіт вибрані три – чому?! Глядачі самі зроблять свої висновки.
Слідкувати за подією у ФБ
І в Домі Франка (вул. І. Франка, 150-152) підготували кілька експонатів, які обов’язково будуть вам цікаві і ви захочете знати про них більше. Готова вам у цьому допомогти наукова працівниця Музею Івана Франка, завідувачка експозиційного відділу Віола Чернієнко.
Слідкувати за подією у ФБ
Якщо у Вас немає можливості відвідати вищеназвані музеї, можете приєднатись до акції вдома – відкрити один з Профілів, обрати цікаву для себе репродукцію і роздивлятись її уважно протягом 10 хвилин. Запитайте цю роботу, що вона хоче Вам сказати?
Інше у потоці
У Львові триває оцифрування давніх писанок
Чутлива спадщина: створення тактильної експозиції барельєфів «Чотири стихії»
Периферії/Peripheries : перекази виставок