Львівська національна галерея мистецтв імені Б.Г. Возницького у партнерстві з громадською ініціативою My Future Heritage (ГО «17») працює над проєктом «Чутлива спадщина «чотири пори року», спрямованим на розвиток інклюзивності в музейних просторах та забезпечення доступу до мистецьких творів для людей з порушеннями зору.
Одним із ключових елементів проєкту є створення тактильної експозиції барельєфів «Чотири стихії» («Чотири пори року»), розташованих у Блакитному залі Палацу Потоцьких у Львові. Ці барельєфи представляють алегоричні зображення вогню, повітря, води та землі.
Завдяки використанню 3D-технологій, будуть виготовлені точні копії цих барельєфів з фотополімерного матеріалу, які стануть доступними для тактильного огляду відвідувачів із порушеннями зору. До експонатів буде додана інформація шрифтом Брайля, що дозволить ширшій аудиторії зануритися в культурний спадок. Виготовлені тактильні експонати стануть частиною мобільних виставок та будуть доступними для різних просторів країни.
Актуальність проєкту полягає у розвитку інклюзивних програм в українських музеях, адже вони стають основою для створення сприятливих умов для всіх відвідувачів, незалежно від їхніх можливостей. Крім того, проєкт підкреслює важливість впровадження цифрових технологій у музейній справі для полегшення доступу до культурних цінностей.
Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду.
Львівська національна галерея мистецтв імені Бориса Григоровича Возницького є одним з найбільших художніх музеїв України, що у своїх колекціях зберігає понад 67 тисяч творів мистецтва. Галерея виконує важливу місію зі збереження, дослідження та популяризації культурної спадщини, сприяючи розвитку національної самосвідомості та культурного діалогу.
Громадська ініціатива ГО «17» / MyFutureHeritage осмислює та поновлює культурну спадщину засобами сучасних технологій. Учасники ініціативи займаються комплексним дослідженням, оцифруванням, 3D-скануванням та 3D-друком мистецьких творів та об’єктів культурної спадщини. Команда складається з медіамитців, мистецтвознавців, культурологів, культурних менеджерів, реставраторів, перекладачів, програмістів, дизайнерів, VR/AR фахівців, журналістів.
Інше у потоці
У Львові триває оцифрування давніх писанок
Периферії/Peripheries : перекази виставок
Львівський музей історії релігії створює цифровий архів своїх фондів