Бібліотека без стелажів з книжками: в засклених білих шафах в маленьких пляшечках зберігаються різнокольорові пігменти. Нагадує медичний заклад
Побачити реставраторів за роботою, а також зразки більше 2,5 тисячі пігментів можна в одному з відділів Гарвардського музею мистецтв.
Photo: Zak Jensen
The Straus Center for Conservation and Technical Studies – виглядає як величезна аптека, в засклених білих шафах в маленьких пляшечках зберігаються різнокольорові пігменти. Та лікують цими речовинами не людей, а картини.
Збирати зразки фарбників почав Едварт Форбс ще на початку 20 ст. Він привозив пігменти з розкопок в Помпеях або рідкісний лазурит, знайдений в Афганістані.
Photo: © Peter Vanderwarker
Сам Форбс зацікавився збереженням картин, а відповідно й пігментами, після придбання “Мадонни з немовлям і святими”, датованої 14 ст. Картину Форбс придбав у 1899 році і одразу зауважив, що її стан швидко погіршується. Отже, бажання зберегти власну колекцію раннього італійського мистецтва підштовхнуло на створення такої бібліотеки.
Photo: Zak Jensen
З кожної подорожі Форбса базу поповнювали нові зразки: японські пігменти та єднальні засоби зібрані в 1930х, або (це найцінніший експонат) – “Індійський жовтий”, зроблений з сечі корів, яких годували тільки листям манго. Через шкідливий вплив на здоров’я корів “індійський жовтий” більше не виробляється.
Photo: Zak Jensen
Останнім часом колекцію поповнюють сучасні пігменти, в тому числі й синтетичні, що прийшли на ринок протягом останніх 70 років.
Інше у потоці
У Львові триває оцифрування давніх писанок
Чутлива спадщина: створення тактильної експозиції барельєфів «Чотири стихії»
Периферії/Peripheries : перекази виставок