Розпочинаємо нову серію публікацій: #стомузеїв ❤️ . Авторки проєкту Анна Манюк та Оленка Ябчанка відвідують львівські музеї та доносять мистецтво в маси найпростішим способом. Цього разу огляд музею Олекси Новаківського.
Якщо зустрітись поблизу парку Франка, то найзручніше відвідати музей Олекси Новаківського, що на Листопадового Чину, 11. Будівля музею – це колишня заміська сецесійна вілла художника Яна Стики, що складалася з житлової частини та приміщення майстерні.
1907 року будинок придбав відомий меценат української культури, митрополит Андрей Шептицький і наступного року подарував його Національному Церковному музеєві. У 1913 році Шептицький запросив сім‘ю Новаківських оселитись і працювати в цьому будинку, за що художник зобов’язувався віддавати по дві роботи для музею щороку. Працював Олекса Новаківський у майстерні на другому поверсі, а жив з родиною в п’яти кімнатах, розміщених поруч (на даний час кімнати не входять до складу музею і є «сусідньою» частиною, яка була передана в радянські часи під гуртожиток якогось-там заводу). З ініціативи та за фінансової підтримки митрополита Шептицького в 1923–1935 роках у майстерні Новаківського діяла перша в Галичині українська Мистецька школа, якою керував художник.
У березні 1972 року з нагоди 100-річчя від дня народження Олекси Новаківського за ініціативою синів художника та підтримки громадсько-культурних діячів Львівщини в приміщенні майстерні митця було відкрито художньо-меморіальний музей, а біля входу, на фасаді будівлі встановлена меморіальна таблиця з горельєфним зображенням Олекси Новаківського авторства Еммануїла Миська.
Отож, сучасний Художньо-меморіальний музей Олекси Новаківського складається з двох кімнат, в яких експонують портрети, пейзажі та рисунки Олекси Новаківського. А також багато цікавої інформації вам може розповісти ненав’язлива і приємна пані наглядачка.
Ціна квитка 50 грн (оплата тільки готівкою),
вихідні дні: п’ятниця і субота.
Щоб потрапити в музей дзвоніть в дзвінок 😉
Як то часто буває, найкращі ідеї спонтанні і прості. І ця наша історія почалась, коли Оленка Ябчанка запитала в в своєї подруги Анни Манюк: “тобі відомо, що у Львові більше ста музеїв?”. Анну ця інфа не здивувала: “Оскільки я знаю що у Львові дуже багато маленьких музеїв, музеїв-садиб, квартири, в яких жили відомі діячі, а це дуже велика кількість, оскільки Львів завжди притягував до себе митців, це всім відомо. Потім я запропонувала Оленці відвідати всі ті музеї, непоспішаючи, коли є час і бажання. Ми дуже захопились ідеєю і тепер ходимо в музеї раз або двічі на тиждень, якщо ми у Львові. Вона заливає сторіси, я роблю публікації в межах фейсбук”. Слідкувати за проєктом можна на сторінках авторок: Анна Манюк, Оленка Ябчанка, або за хештегом #стомузеїв.
Інше у потоці
У Львові триває оцифрування давніх писанок
Чутлива спадщина: створення тактильної експозиції барельєфів «Чотири стихії»
Периферії/Peripheries : перекази виставок