Курс покликаний ознайомити всіх бажаючих з культурною спадщиною світового мистецтва на прикладах робіт жінок і навчити розрізняти художні стилі та напрямки
21 травня у Львові вперше стартує курс публічних лекцій «Істор(її) мистецтв» про жінок-художниць від Відродження до сучасності.
Курс покликаний ознайомити всіх бажаючих з культурною спадщиною світового мистецтва на прикладах робіт жінок і навчити розрізняти художні стилі та напрямки. Оскільки історію мистецтва найчастіше розповідають на прикладах робіт чоловіків-художників, цей курс буде справді особливим.
Ще однією цікавинкою цього курсу стануть 10-хвилинні презентації перед кожною лекцією про сучасні виклики і боротьбу за права жінок. Представниці Феміністичної майстерні та інших організацій розповідатимуть про те, які є перешкоди для самореалізації жінок у сучасній Україні та як з цим можна боротися.
Викладатиме курс мистецтвознавиця і арт-критикиня Олександра Кущенко. Вона отримала освіту в ЛНАМ і продовжує навчання в аспірантурі, досліджує напрямок енвайронменту в контексті мистецького середовища Львова. Олександра є засновницею проекту ArtLvivOnline.
Курс складається з 13 лекцій, які відбуватимуться щовівторка о 19:00 в Галереї сценографії Театру Лесі Українки (вул. Городоцька 36). Початок курсу – 21 травня.
Зміст курсу:
1. Вступна лекція. Як говорити про мистецтво?
2. Мистецтво Ренесансу
3. Бароко. Невідворотна драма буття (:
4. Рококо
5. Класицизм. Романтизм. Неокласицизм
6. Академізм
7. Прерафаелітки. Символістки. Реалізм
8. Імпресіонізм. Поява фотографії як революція в мистецтві. Модерн
9. Пост-імпресіонізм. Пуантилізм. Наївне мистецтво
10. Кубізм. Футуризм.
11. Експресіонізм. Дада. Сюрреалізм
12. Мистецтво доступне кожному. Масове виробництво мистецького продукту
13. Мистецтво після Другої Світової війни (18+)
Організаторка курсу – ГО “Феміністична майстерня”.
Вхід на усі лекції вільний.
Контакти: 0968983860, [email protected]
Авторка ілюстрації: Анка Сидорова
Інше у потоці
У Львові триває оцифрування давніх писанок
Чутлива спадщина: створення тактильної експозиції барельєфів «Чотири стихії»
Периферії/Peripheries : перекази виставок