Є такий чудовий сайт wikihow.com. Там можна дізнатися: як забивати цвяхи, як лікувати прищі, як варити макарони. А також як керувати реактивнім літаком та як стати відомим художником. Вся теорія wikihow.com складається з 2 великих частин і 13 маленьких кроків.
Отже є такі факти: Джон Еверетт Мілле (засновник руху прерафаелітів) вже у 9 років отримав срібну медаль за своє мистецтво. А Пабло Пікассо (головний кубіст) вважався генієм з дитинства. Можливо і вам судилися попасти в довгий список визначних імен в історії мистецтва.
Частина Перша: Побудова практичних навичок
Стати відомим художником: Крок 1
Практика. Це необхідна складова успіху в будь-якій сфері. Скористайтеся різноманітними ресурсами: відео-уроки, приватні заняття, художні школи, майстер-класи при художніх магазинах або галереях, книжки, тематичні веб-сайти.
Обирайте конкретні навички або техніки і вдосконалюйте їх. Виділіть не менше години кожного дня на самовдосконалення.
Стати відомим художником: Крок 2
Працюйте з речима, які любите. Виберіть предмет або фото, які мають для вас особливе значення, і який ви хочете намалювати добре. Малюйте обраний об’єкт в різних техніках, використовуйте різні підходи: фарби, олівець.
Рухайтесь від простого до складнішого. Наприклад, почніть з гумового м’ячика або цеглини. Пізніше переходьте до прозорого скла, блискучої металевої поверхні, фактури трояндових пелюсток.
Або встановіть таймер і зробить замальвок за 3 хвилини. 10 таких трихвилинних вправ дають більше навичок, ніж півгодинна робота в деталях.
Стати відомим художником: Крок 3
Міняйте інструменти, якими користуєтесь. Спробуйте прості олівці різних виробників, сангіну, пастелі, гуаш, акварель, акрил. Бренди товарів для художників часто проводять різноманітні акції, де пропопнують бескоштовно протестувати продукцію. Наприклад, вислати один екземляр лаку або зразок холсту. Експериментуйте з інструментами – це надихає, урізноманітнює та додає досвіду.
Стати відомим художником: Крок 4
Покажіть свої роботи друзям та рідним, щоб почути критику. Поясніть, що вас цікавить більш глибока думка, а не упередження. Якщо ці найближчі глядачі вас підтримають, значить ви на правильному шляху. Якщо загальною буде думка, що робота могла б бути і кращою – це класна можливість для саморефлексій, пізнання нового в собі.
Не плутайте особисту критику з думками про вашу роботу. Особливо, якщо критикуючий не зацікавлений в тому, щоб ви стали художником.
Стати відомим художником: Крок 5
Обмін досвідом, розширення кола. Познайомтеся на виставках або онлайн з художниками, творчістю яких ви захоплюєтеся. Зробіть комплімент, запитайте щось розумне про їх творчій метод. Швидко ви переконаєтесь, що багато професійних художників раді допомогти початківцям порадами і поділитися своїм досвідом. Отримана критика від митця, якого ви поважаєте, матиме більше значення. Пізніше ви самі можете пояснювати і радити тим, хто тільки починає.
Кожного разу пояснюючи метод або техніку, ви дізнаватиметесь про неї більше ще й для себе.
Стати відомим художником: Крок 6
Навчіться приймати компліменти елегантно. Коли друзі та сім’я висловюють своє захоплення будь-чим, що ви намалювали, розслабтесь і насолоджуйтесь постійною підтримкою. Чим більше ви занурюютесь в мистецтво, тим легше оточуючим людям зробити вам комплімент і назвати вас талановитим.
Компліментом іноді може бути і критика. Наприклад, художник, який вас вражає, робить вам наступний комплімент: “Мені сподобались кольори”. Це означає, що ваша робота не тільки досить гарна, щоб похвалити її. Але й те, що людина знайшла час, щоб зрозуміти роботу і оцінити зроблений вами вибір.
Стати відомим художником: Крок 7
Пошук стійкого особистого стилю. Розробіть власний художній стиль, малюючи улюблені предмети знову і знову в усіх можливих техніках, як би це зробив художник, який вам найбільше подобається. Чим більше ви дізнаватиметесь про техніку, тим чіткіше викристалізується ваш власний стиль.
Мати особистий стиль – це навчитися малювати й малювати добре ваші улюблені сюжети, паралельно звераючи все більшу увагу на особливості цікавих вам предметів.
Вичерпати будь-яку тему повністю, дослідити її до кінця неможливо. Але на половині шляху до цієї точки, ви станете фахівцем.
Стати відомим художником: Крок 8
Пильнуйте! Щоб потрапити в галерею, необхідно мати портфоліо з десятка кращих робіт, які матимуть щось спільне – сюжет або стиль, та демонструватимуть загальний рівень майстерності.
Використовуйте різні формати, щоб зробити своє мистецтво доступним для різних галеристів або меценатів, не створюючі бар’єру для перегляду робіт.
Частина Друга: Продавайте себе
Стати відомим художником: Крок 9
Оприлюднюйте свої роботи. Один зі способів стати відомим – це стати популярним. Інтернет збільшує наші можливості. Ми живемо у 21 столітті і можемо використовувати різномантіні іструменти, щоб зробити собі ім’я і репутацію.
Заведіть блог, кожного дня пишіть про вашу роботу і додавайте ілюстрації. Це зацікавить широке коло людей самим процесом, а також галерестів та колекціонерів.
Відвідайте всі галереї у вашому місті, дізнайтеся більше про їх власників або кураторів.
Заведіть сторінку на Facebook, присвячену вашій творчій роботі. І заохочуйте людей відвідати цю сторінку. Також ви можете звернутись до інших художників або галерей через Facebook. Навіть такі знайомства та обмін контактами допомогає зайняти певне місце в арт-світі.
Регулярно пишіть про мистецтво: про вашу роботу, про історію мистецтва, поп-арт і будь-яке мистецтво взагалі. Чим більше ви знаете про мистецтво, тим більше привертаєте увагу до своєї роботи. Заведіть аккаунт на Twter і діліться своїми думками на мистецькі теми. Так само перечитуйте твіти інших художників або галеристів, відповідайте на них. Це стимулюватиме слідкувати за вами.
Створіть обліковий запис у Flickr і зробіть доступними скани або фотографії вашого мистецтва. Це активна спільнота, де можна подружитися онлайн з іншими талановитими авторами.
В соціальних мережах, крім контактів і популярності, ви можете отримати корисну критику. Або не отримати, або отримати НЕкорисну.
Стати відомим художником: Крок 10
Вступайте в товариства або мистецькі спілки, беріть участь в конкурсах. Почніть з невеликих місцевих конкурсів, студентських.
Беріть участь в семінарах або майстер-класах. Це вам допоможе отримати статус відомого художника, аще більше експерта у своїй сфері.
Вдосконалюйте свої навички, щоб брати участь в великих національних конкурсах в обраній сфері. Беріть участь у виставках, роботи до яких обирають журі. Навіть не перемога, а сама можливість бути проекспанованим серед обраних, додасть вам галочку в резюме. Коли таких виставок забагато, сконцентруйте увагу на наймасштабніших.
Стати відомим художником: Крок 11
Знайдіть собі надійного агента. Відомому художнику потрібна людина, яка представляє її інтереси. Відповідає за продаж картин, виставки і т.п. Тим самим звільняючи вам більше часу для творчості. Переконайтеся, що ця людина має хороші зв’язки, а також добре працює з контрактами.
Ви також можете співпрацювати з адвокатом, який є спеціалістом в арт-сфері. Робота агента – просувати художника. Хоча арт-агент має орієнтуватися у законодавстві. Робота юриста – це застосування законодавства для захисту ваших інтересів.
Стати відомим художником: Крок 12
Малюйте те, від чого вам залежить (до чого ви не байдужі). Багато художників закохані в об’єкти своєї творчості в прямому значенні, якщо це модель, та в переносному, якщо це предмети.
Стати відомим художником: Крок 13
Не зупиняйтеся в рості. Будучі відомим художником, визнаним та фінансово успішним, хочеться, щоб глядачі з нетерпінням чекали на щось нове від вас. Навіть після досягнення вершини, щоб втриматись, необхідно перебувати у постійному процесі навчання та придумування.
Чим більше ви ростете, як художник, і змінюєтесь, тим ціннішими стають ваші старі роботи. Колекціонери збиратимуть навіть дитячи малюнки, щоб візуалізувати всю історію роботи вашого життя.
Джерело тексту: wikihow.com. До речі, якщо ви маєте свій власний спосіб стати відомим, то перейдить по лінку та розкажіть про це всьому світові!
Інше у потоці
У Львові триває оцифрування давніх писанок
Чутлива спадщина: створення тактильної експозиції барельєфів «Чотири стихії»
Периферії/Peripheries : перекази виставок