Авангардист, той що попереду, художник відкидав норми старої школи мистецтва. І пропонував свої. Є чому вчитися.
Василь Кандінський теоретизував на тему кольору та геомертії форми, шукаючи нові шляхи розвитку живопису. На стоврення барвистих композиції його надихала музика та людські емоції, ці теми митець інтерпертував у своїх теоретичних книгах.
Уроки для художників, які можна отримати роздивляючись творчу спадщину Кандінського:
1. Стиль має постійно розвиватись
Кандинський знав реальну цінність переходу від одної до іншої естетики. Відомий, в першу чергу, як абстракний художник, він експерементував з формами. В період “Синього вершника” його картини були велики та виразні, варіювалися форми та розміри. В період “Баухаузу” в комопзиціях можна простежити зосередження на геометрії та лініях.
2. Треба жити життя яскраво
Кандинський теоретизував використання кольору, так як і сам відчував його емоційну терапію. В книзі “Про духовне в мистецтві” він писав: “Кольори на палітрі художника викликають подвійний ефект: чисто фізичний вплив на очі, що зачаровує красою квітів, схожих на радісне враженя, коли ми їмо делкатес. Цей ефет може бути набагто глибшим в результаті вібрацій душі”. Можливо саме тому його кардини часто яскраво-барвисті, а не чорно-білі.
3. Навчіться відчувати, коли пора зробити перерву
Однаго разу змучений Кандинський вийшов з майстерні, щоб провітритись. Коли він повернувся в студію, побачив, як його друг та художник Габріель Мюнтер перевернув одну з картин. Не впізнавши власну роботу, Кандинський проголосив що це твір “надзвичайно краси, що світиться внутрішнім сяйвом”. Цей момент змінив його уявлення про живопис і відкрив очі на абстракцію.
Кандинський створив сотні робіт, викладав і писав до останніх днів свого життя. Але він також знав, коли відпочити від своєї роботи.
Відступивши від проекту, взявши перерву можна побачити речі в іншому світлі, особливо, якщо хтось втручається і міняє курс у найнесподіванішому напрямку.
4. Вірте в силу контрасту
Це не є нова істина, яку відкрив Кандинський. Проте художник визнавав владу контрастних кольорів і в ранній творчості, використовуючи відтінки для врівноваження.
Картини Кандинського часто грають з контрастними формами: довгі, гострі лінії зіставляються з м’якими сферами та кривими.
5. Внутрішні питання (інтуїція) мають значення
Хоча Василій Кандинський сформулював свої теорії в письмовому вигляді і ці тексти вплинули поміняли розуміння естетичного в мистецтві, проте в своїх картинах він не завжди керувався виключно чистою естетикою.
Кандінський покладався на свою інтуїцію і, наприклад, відчував форму кола як символ миру. Чорний колір йому відчувався символом закриття (закритості). Ці коди художник комопнував на площині холста. Таким чином митець створив власну мову символів. Отже творча спадщина Кандинського спирається не тільки на теорію, а й на власне емоційні переживання самого художника.
Інше у потоці
У Львові триває оцифрування давніх писанок
Чутлива спадщина: створення тактильної експозиції барельєфів «Чотири стихії»
Периферії/Peripheries : перекази виставок