Зигмунт Бальк (Zygmunt Balk)

Зигмунт Бальк (Zygmunt Balk)

 • 14 липня 1873, Львів – 1941, Львів
 • Живописець та театральний декоратор. Працював переважно в якості художника-оформлювача та декоратора, створював театральні декорації для єврейських театрів, а також для львівського Великого Театру. Неодноразово виконував декорації на замовлення для єврейських театрів Львова та Станіславова (нині Івано-Франківськ).

  Початково навчався у Школі при Музеї Художнього Промислу у Львові, в майстерні художника Дюлла (Dülla); згодом у Відні, у декораторській фірмі Г. Бургхардта; потім у Мюнхені, Ліпську та Дрездені.

  1913 – отримав велику нагороду на Міжнародній Виставі Сценографії в Римі за проекти декорацій до опер Вагнера.
  27 червня 1926 р. відсвяткував 30-річний ювілей своєї праці в театрі.

  Разом з Б. Політинським був автором куліси для львівського театру; брав участь в декоруванні інтер’єру львівської Філармонії, прикрасив розписами львівський Цент ральний Вокзал, а також інтер’єр Торговельно-Промислового Дому. Окрім декоративного рішення інтер’єрів, займався також станковим та монументальним живописом. Був надзвичайно досвідченим художником, але не визнавав нових напрямків у сценографії.

  1941 – покінчив життя самогубством, після початку окупації Львова гітлерівцями.

Джерела:
1. Б. М. Пінчевська. Творчість єврейських художників Східної Галичини 1900-1939 років. Корсунь-Шевченківський, Корсунський видавничий дім “Всесвіт”, 2013. 240 с.

Інші профілі

Ярина Шумська

Ярина Шумська

Ярина Шумська працює у сфері перформансy, живопису, інсталяції, об’єкту. Досліджує поняття «присутності» людини, що провокує зміни первинного значення місць і ситуацій. Основні теми пов’язані з місцем, контекстом і пам’яттю: об’єкти та їх невидимі історії

Тетяна Думан-Скоп

Тетяна Думан-Скоп

Художниця, мистецтвознавиця, учасниця творчого об’єднання «Кактус», активістка Помаранчевої революції та Євромайдану, організаторка благодійних і мистецьких проєктів, координаторка благодійного аукціону «Митці – воїнам»

вверх