Юрій Штайда

Юрій Штайда

  • 1976, Харків
  • Перформер, комедіант і музикант із Харкова. Музичні твори реалізує у стилі, який позначив як post lounge, використовує диктофон та аналоговий синтезатор Vermona. Митець також реалізує себе в театрально-музичних проєктах як актор і музикант. У Харкові працював у театрі «Публіцист».

    З 2004 року — актор театру-студії «Публіцист».
    2009—2012 – навчання в Харківському національному університеті мистецтв ім. Котляревського за спеціальністю «режисер театру ляльок та анімації»
    2013 – почав працювати з мистецтвом перфомансу на Симпозіумі ленд-арту «Міфогенез» (Вінницька область)
    2014 – учасник 7-й фестивалю «Non Stop Media» (Харків)
    2015, 2016, 2017, 2018 – учасник «Школи перфомансу» в рамках «Тижня актуального мистецтва» (Львів)
    2017 – перфоманс «Розпакування», «ЄрміловЦентр» (Харків)
    2018 – вистава «Вказані дії», фестиваль «Слобода Культ» (Ужгород)
    2022 – учасник триєнале «Українських Зріз» (Каунас)

    2022 – акція «Відкритий сеанс №4» представлена глядачам під час програми «Навігація» у просторі Jam Factory Art Center.

    Відкритий сеанс №4 (акція)
    Починаючи з 2014 року, митець «колекціонує» на своєму тілі роботи чи фрагменти робіт українських митців у формі татуювань. Процес створення татуювання завжди публічний і проходить як акція-сеанс. У грудні 2022-го художник ініціював «Відкритий сеанс №4» — як переосмислення свого першого тату, створеного в рамках проєкту Відкритої групи «Автобіографія».
    «Моя автобіографія була набита на тілі російською мовою. Тож вважаю, настав час, щоб це виправити», — коментує автор. Відкинувши ідею прямого перекладу тексту українською, митець зупиняється на думці, що треба йти іншим шляхом:
    «Неможливо перекласти іншою мовою своє минуле життя. Бо це вже сталося. Моя власна історія минулого назавжди залишиться російськомовною. Це правда життя. Найголовніше, що зараз і в майбутньому моє життя буде українським. І в цьому я впевнений».
    Автор вирішує використовувати текст автобіографії як просто матеріал, на який наносить графічний твір. Цей малюнок, зовсім не пов’язаний зі змістом автобіографії, контрастує також і візуальною мовою — легкі лінії образу дівчини на машинописному шрифті. Конфлікт між концептуальним та фігуративним, між минулим і майбутнім. «Це наче малюнок на сторінці у книжці, яку вже багато разів прочитав, знаєш напам’ять і навряд чи будеш повертатися до її читання».

  • Роботи
  • Юрій Штайда. Відкритий сеанс №4 (акція), 2022Юрій Штайда. Відкритий сеанс №4 (акція), 2022

Інші профілі

Ілля Тодуркін

Ілля Тодуркін

Ілля Тодуркін звертається до графіки та скульптури, як до практики створення артефактів, що відображають відчуття або міркування, мають властивості пам’яті та стають носіями особистого досвіду

Марʼян Внук

Марʼян Внук

Досконале володіння реалістичною пластикою та досвід роботи з монументальною скульптурою дозволили Марʼяну Внуку посісти місце в дисципліні, нав’язаній соцреалізмом, одним із провідних творців якого він став

Денис-Лев Іванцев

Денис-Лев Іванцев

Для другої половини 30-х років картинам Дениса-Льва Іванцева притаманний абстрактно-філософський зміст. Наприкінці 30-х років — початку 40-х з’явився пейзажний живопис митця. До монументальної спадщини Дениса Іванцева належать розписи в українських церквах у Галичині

вверх