Ванда Ладнєвська (Wanda Ładniewska)

Ванда Ладнєвська (Wanda Ładniewska)

  • 1903, Львів
  • Скульпторка та графічка. Твори Ванди Ладнєвської експонувались на паризьких та лондонських виставках, а також в Страсбурзі. Її творчість долучають до контексту Паризької Школи.

    У Львові закінчила єврейську гімназію.
    Вийшла заміж за чоловіка на прізвище Бланкегейм; відомо, що її чоловік загинув за 4 тижні до перемоги у концтаборі Маутгаузен.

    Навчалась на факультетах германістики та історії мистецтва в університеті Яна Казиміра у Львові; згодом продовжила навчання у Відні та Граці. Протягом року вивчала скульптуру у майстерні Нальборчика на факультеті архітектури ЛП.

    У 1943–1945 рр. перебувала в концтаборі в Освенцимі.
    Після війни повернулась до Польщі; працювала в Міністерстві Освіти. Згодом поїхала навчатись до Парижа, де залишилась жити. Працювала в редакціях газет, потім, протягом 9 років, в польському ліцеї, потім, протягом року – у французькому.

    Згодом, після навчання в Academie de la Grande Chaumiere, зайнялась виключно скульптурою. Значну кількість її робіт присвячено враженням, винесеним з концентраційного табору; це також композиції з архітектурними елементами і твори на біблійну тематику (наприклад, «Вавілонська вежа»).

Джерела:
1. Б. М. Пінчевська. Творчість єврейських художників Східної Галичини 1900-1939 років. Корсунь-Шевченківський, Корсунський видавничий дім “Всесвіт”, 2013. 240 сторінок.

Інші профілі

Антон Ткаченко

Антон Ткаченко

Антон Ткаченко досліджує тему особистої пам’яті та пам’яті міста, велику увагу у своїх проєктах приділяє архітектурі й організації простору. Митець працює зі знайденими об’єктами та вторинно використаними матеріалами, як-от скло, тканина, фотографії, афіші, тексти, плани виставкових приміщень, документації виставок, пам’ятні речі

Віталій Матухно

Віталій Матухно

Куратор та митець із Лисичанська. Працює з аналоговою і цифровою фотографією, цифровим колажем, експериментальною музикою. Основні теми робіт: дослідження постіндустріального пейзажу Луганщини й Донеччини та процесу деіндустріалізації загалом. Працює зі зникаючою пам’яттю та робить спроби її зберегти, рефлексує про свій досвід життя у «вмираючому» місті

Марія Богомолова

Марія Богомолова

Важливою складовою мистецької практики Марії Богомолової є дослідження матеріалів, що стають невіддільною частиною її графічних робіт. Більшість із них — це рослини, тканина й те, що винайдено у поєднанні людської праці та природних ресурсів. Матеріал стає активним учасником роботи та формує новий контекст розуміння твору

вверх