Ванда Ладнєвська (Wanda Ładniewska)

Ванда Ладнєвська (Wanda Ładniewska)

  • 1903, Львів
  • Скульпторка та графічка. Твори Ванди Ладнєвської експонувались на паризьких та лондонських виставках, а також в Страсбурзі. Її творчість долучають до контексту Паризької Школи.

    У Львові закінчила єврейську гімназію.
    Вийшла заміж за чоловіка на прізвище Бланкегейм; відомо, що її чоловік загинув за 4 тижні до перемоги у концтаборі Маутгаузен.

    Навчалась на факультетах германістики та історії мистецтва в університеті Яна Казиміра у Львові; згодом продовжила навчання у Відні та Граці. Протягом року вивчала скульптуру у майстерні Нальборчика на факультеті архітектури ЛП.

    У 1943–1945 рр. перебувала в концтаборі в Освенцимі.
    Після війни повернулась до Польщі; працювала в Міністерстві Освіти. Згодом поїхала навчатись до Парижа, де залишилась жити. Працювала в редакціях газет, потім, протягом 9 років, в польському ліцеї, потім, протягом року – у французькому.

    Згодом, після навчання в Academie de la Grande Chaumiere, зайнялась виключно скульптурою. Значну кількість її робіт присвячено враженням, винесеним з концентраційного табору; це також композиції з архітектурними елементами і твори на біблійну тематику (наприклад, «Вавілонська вежа»).

Джерела:
1. Б. М. Пінчевська. Творчість єврейських художників Східної Галичини 1900-1939 років. Корсунь-Шевченківський, Корсунський видавничий дім “Всесвіт”, 2013. 240 сторінок.

Інші профілі

Ілля Тодуркін

Ілля Тодуркін

Ілля Тодуркін звертається до графіки та скульптури, як до практики створення артефактів, що відображають відчуття або міркування, мають властивості пам’яті та стають носіями особистого досвіду

Марʼян Внук

Марʼян Внук

Досконале володіння реалістичною пластикою та досвід роботи з монументальною скульптурою дозволили Марʼяну Внуку посісти місце в дисципліні, нав’язаній соцреалізмом, одним із провідних творців якого він став

Денис-Лев Іванцев

Денис-Лев Іванцев

Для другої половини 30-х років картинам Дениса-Льва Іванцева притаманний абстрактно-філософський зміст. Наприкінці 30-х років — початку 40-х з’явився пейзажний живопис митця. До монументальної спадщини Дениса Іванцева належать розписи в українських церквах у Галичині

вверх