Софія Авдєєва
- Харків
- Роботи
Художниця з Харкова, працює з книжковою та друкованою графікою: офорт, літографія, лінорит; також займається фотографією, леттерингом, анімацією і мультимедійними практиками загалом. Поглиблено працює у площині книжкової графіки/образу книги, артбука, інтерактивної книги.
Мисткиня так описує свій підхід у роботі: «Слідувати візуальним і смисловим випадковостям, підкреслюючи їх і не заважаючи їм. Я систематично збираю під час мандрів містами та ландшафтами випадкові моменти: фото, відео, скани текстур флори. Я поступово обробляю цей архів і з цих матеріалів «існуючого» генерую «ілюзорні» простори для нових проєктів, іноді дещо романтизуючи матеріали реальності».
2018 – учасниця перформативного воркшопа Вальдемара Татарчука в рамках фестивалю NonStopMedia, Муніципальна галерея, Харків
2019 – учасниця артрезиденції з менторством перформера Вальдемара Татарчука, галерея Артсвіт, Дніпро
2020 – учасниця музично-театральної резиденції СХІДОПЕРА
2020-2021 – робота в команді авторської художньої студії Aza Nizi Maza
2022 – учасниця програми «Навігація» у просторі Jam Factory Art Center, в рамках програми Софія Авдєєва створила візуальне оформлення для мультимедійного перформанса «Тривожна валіза платівок Dr. Bugg»
Проєкт «Тривожна валіза платівок Dr. Bugg» (мультимедійний перформанс; саунд: Doctor Bugg (Павло Лісовський); візуальне оформлення: Софія Авдєєва) створений у колаборації Софією Авдєєвою та Павлом Лісовським і представлений глядачам під час програми «Навігація» у просторі Jam Factory Art Center. Мультимедійний перформанс задуманий авторами як інтелектуальний поетично-музичний матеріал, що стане поштовхом для рефлексій про нову буденність. Синтетичне дійство складається з пісень і анімованих обкладинок до них. «Кожна пісня, наче броненосний жук чи яскравий світляк, який під час чергового блекауту виповз чи вилетів на тло сьогоденної воєнної дійсності», — говорять митці. Візуальне оформлення презентовано через алегоричний образ «тривожного кейсу вінілових платівок». На думку авторів проєкту, платівка — така ж архаїка, як і війна у ХХІ столітті, але обидві сьогодні знову актуалізувалися.