Ольга-Меланія Кульчицька

Ольга-Меланія Кульчицька

  • 30 квітня 1873, с. Устечко, (Тернопільська обл.) — 29 березня 1940, Львів
  • Львівська художньо-промислова школа
  • Громадська діячка, майстриня декоративно-ужиткового мистецтва, килимарка, викладачка. Стояла біля витоків відродження килимарства на західноукраїнських теренах, була однією з засновниць фахової школи для дівчат у Перемишлі

    1894 – закінчила 8-класовий навчальний заклад при монастирі Сакраменток у Львові
    1901—1902 – разом із сестрою Оленою Кульчицькою відвідувала Львівську Художньо-промислову школу (нині ЛДКДУМ ім. І. Труша)
    1909–38 – створила близько 80 килимів, гобеленів
    1911—1937 – Ольга-Меланія викладала в Українському інституті для дівчат у Пере­мишлі
    1919 – за громадянську позицію у роки Першої світової війни, за її участь у допомогових акціях у таборах для інтернованих українців Ольга разом з сестрою Оленою, та іншими громадськими діячами Перемишля були ув’язнені в Баранові поблизу м. Тарнобжеґ у таборі для інтернованих українців.

    1921 – Ольга-Меланія із сестрою ство­рила в Перемишлі комітет «Брат братові» для допомоги дітям емігрантів із Наддніпрянської України.

    Ольга-Меланія Кульчицька порушувала проблему фа­хової освіти серед жінок та дівчат. Організувала школу для дівчат, де навчала студенток шити й виши­вати. Сприяла організації у галицьких селах освітніх кур­сів для дорослих та малопись­менних.

    З 1925 року активно дописувала у жіночий часопис «Нова хата», де вміщували ескізи народних вишивок і предметів хатньо­го вжитку.

    Наприкінці 1938 року Ольга-Меланія Кульчицька з сестрою Оленою Кульчицькою та матір’ю переїжджає до Львова і оселяється у будинку біля Святоюрської гори. Померла 29 березня 1940 року у Львові. Похована у Львові в родинній гробниці на Личаківському цвинтарі.

  • Роботи
  • Ольга-Меланія Кульчицька у співавторстві з Оленою Кульчицькою. Килим Богородиця з янголами

Інші профілі

Осип Васьків

Осип Васьків

Авангардний живописець та графік. Осип Васьків захоплювався стародавньою грецькою, римською, єгипетською міфологіями та вчив санскрит, а також вивчав східні вчення, малював Конфуція, Будду

Іван Сколоздра

Іван Сколоздра

Майстер живопису на склі та малої керамічної скульптури. Художник-самоук, Іван Сколоздра навіть пензлики для малювання робив сам. Заслужений майстер народної творчості України

Ярослав Пстрак

Ярослав Пстрак

Працював ілюстратором у гумористично-сатиричних журналах, ілюстрував читанку західноукраїнського письменника Антона Крушельницького, зробив ілюстрації до повістей Миколи Гоголя, Івана Франка та інших письменників. За його малюнками було видано більше сотні листівок. У творчій спадщини Ярослава Пстрака чимало живописних пейзажів Прикарпаття. У ряді картин митець відтворив архітектурні пам’ятки Львова

вверх