Олександр Кучинський
- 1995, Сєвєродонецьк
- Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури
- Роботи
Досліджує історію Донбасу, його практика пов’язана з індустріальною спадщиною сходу України та життям людей серед промислових гігантів. Олександр Кучинський брав участь в експедиціях у закинуті промислові зони, досліджував інфраструктуру монофункціональних міст, зокрема рідного Сєверодонецька. Працює з такими медіа, як живопис, фотографія, колаж.
2011-2016 – навчання в Коледжі Луганської державної академії культури і мистецтв (художнє оформлення)
2016-2020 – навчання в Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури (книжкова графіка, ілюстрація)
2019 – учасник літньої школи-резиденції Donbas Studies Summer School
2020-2021 – учасник серії виставок «гарелея неотодрёшь» у Лисичанську, Рубіжному, Сєвєродонецьку, Костянтинівці та Рівному
2021 – учасник літньої школи-резиденції Роз/архівування пост/індустрії
2022 – учасник програми «Навігація» у просторі Jam Factory Art Center, в рамках програми Олександр Кучинський створив серію живопису «Неминуче»
Неминуче
серія живопису
Основою проєкту стала живописна серія «Сірість» — про типову радянську забудову та її вплив на життя і смаки людей, над якою митець працював до повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Її продовжила рефлексія про переселення та війну. Багато районів, а іноді й цілих міст було зруйновано росіянами під час штурмів. У новій серії панельні будинки або їхні руїни стають лише фоном для подій, яких, на думку митця, неможливо було уникнути. Дитина, котра покидає свій дім, забираючи з собою кота, вирви внаслідок артилерійських дуелей на полях під Лисичанськом, соколи, які повернулися додому і влаштували полювання на окупантів. У проєкті поєднується реалістичне з абстрактним та метафоричним. Найменше із полотен, де зображено розбиту розпечену від вогню російську бронетехніку, що стигне в полі, є омажем на роботу Малевича «Скаче червона кіннота».