На виставці українських художників і художниць «Мистецтво Опору» представлені роботи в різних медіа – від живопису до відеоінсталцяції. Виставка реалізована в рамках програми «Університет Валенсії з Україною».
На думку організаторів, підтримка мистецької діяльності — це опір, адже підвищення видимості українського мистецтва є способом протистояння російської агресії. Виставка експонується в Університеті Валенсії (Plaça Forn de Sant Nicolau, 4. València) до кінця жовтня.
«На наших очах відбуваються зміни світового масштабу, що визначать не лише майбутнє України. Те, що на мапі майбутнє цілого світу, стало очевидним фактом: сьогодні на території України точиться боротьба цивілізованого світу проти варварства», – йдеться в кураторському коментарі до виставки.
Учасників й учасниць виставки, що працюють в різних медіа та походять з різних міст України, об’єднує спільне прагнення до перемоги та непохитна віра у те, що вона обов’язково буде.
У виставці беруть участь: Альбіна Ялоза, Денис Метелін, Ольга Кузюра-Сметана, Софія Сулій, Софія Короткевич, Едуард Балула, Анна Данчишин, Ілля Туригін, Станіслав Семенюк, Остап Кривдик, Данило Мовчан, Ярина Мовчан, Ганна Шумська, Катерина Кузів, Роман Гайдейчук, Богдан Локатир, Маргарита Журунова, Henyk Lviv.
Кураторська група: Алехандро Вільяр, Світлана Давиденко, Дарина Скринник-Миська.
«Коли почалася війна, художня спільнота, як і багато інших, почувалася розгубленою і слабкою супроти російської агресії та нелюдської безглуздої жорстокості. Інколи навіть здавалося, що мистецтво більше не потрібне, що воно втратило свою силу, і зараз має значення тільки сила зброї. Та коли ми повернулися до наших звичних занять, то зрозуміли, що ця запекла боротьба відбувається і на території культури, бо мистецтво – також могутня зброя. Своєю працею, своїм голосом, своїми зусиллями ми чинимо опір окупантам і наближаємо нашу перемогу. Українська армія бореться з агресією на військовому фронті. Художня спільнота протистоїть рашистській інвазії на культурному фронті. Водночас результатом цієї війни стає наближення України до Європи, а Європи – до України. Свідченням цього наближення та солідарності є виставка українських художників «Мистецтво Опору» в Університеті Валенсії», – зазначає кураторська група.
Проєкт «Університет Валенсії з Україною» стартував у травні, крім виставки «Мистецтво Опору», відбулась конференція «Сучасне мистецтво та порятунок спадщини під час війни в Україні».
Інше у потоці
У Львові триває оцифрування давніх писанок
Чутлива спадщина: створення тактильної експозиції барельєфів «Чотири стихії»
Периферії/Peripheries : перекази виставок