Мендель (Рейф) Шмірер (Mendel Schmierer)

Мендель (Рейф) Шмірер (Mendel Schmierer)

  • 1910, м. Красне – 1942, Львів
  • Ілюстратор, сатирик

    1910 – народився у містечку Красне (нині Львівська область), його батько Хаскіль працював меламедом

    Мендель Шмірер був самоуком; згідно архіву, у 1936 році подавав документи для вступу у ВАМ.

    У 1930-х роках малював сатиричні зображення на суспільну тематику, котрі друкувались єврейському виданні «Moment», у львівських «Szpilkach» та «Chochole», а також у виданні «Mucha». Крім того, ілюстрував єврейські книги: С. Берлінського «A lejbn gejt off», Іцика Мангера «Di wundrłyche łebnsbeszrajbung fun Abe Aberwo», створив обкладинки до книг письменників Нахмана Блітца («Frajnt fun necht»), A. Лерера «Majn Hajm» та ін.

    Його малюнки та ілюстрації експонувались у міжвоєнний період у варшавських Салонах ЄТПОМ, куди художник переїхав зі Львова.
    Після початку ІІ Світової війни повернувся до Львова, де у 1940 р. взяв участь у «Виставці львівських художників», що згодом експонувалась у Москві, Києві та Харкові. Тоді ж Шмірер відвідав Москву.
    Під час окупації Львова передав безліч своїх малюнків (разом з малюнками молодого талановитого львівського художника на прізвище Фейн) лікарю-поляку, котрий після війни віддав малюнки обох художників до ЄТПОМ. Нині ці твори зберігаються в музейному відділі ІЄІ (Варшава).

Джерела:
1. Б. М. Пінчевська. Творчість єврейських художників Східної Галичини 1900-1939 років. Корсунь-Шевченківський, Корсунський видавничий дім “Всесвіт”, 2013. 240 сторінок.

Інші профілі

Ілля Тодуркін

Ілля Тодуркін

Ілля Тодуркін звертається до графіки та скульптури, як до практики створення артефактів, що відображають відчуття або міркування, мають властивості пам’яті та стають носіями особистого досвіду

Марʼян Внук

Марʼян Внук

Досконале володіння реалістичною пластикою та досвід роботи з монументальною скульптурою дозволили Марʼяну Внуку посісти місце в дисципліні, нав’язаній соцреалізмом, одним із провідних творців якого він став

Денис-Лев Іванцев

Денис-Лев Іванцев

Для другої половини 30-х років картинам Дениса-Льва Іванцева притаманний абстрактно-філософський зміст. Наприкінці 30-х років — початку 40-х з’явився пейзажний живопис митця. До монументальної спадщини Дениса Іванцева належать розписи в українських церквах у Галичині

вверх