Мендель (Рейф) Шмірер (Mendel Schmierer)

Мендель (Рейф) Шмірер (Mendel Schmierer)

 • 1910, м. Красне – 1942, Львів
 • Ілюстратор, сатирик

  1910 – народився у містечку Красне (нині Львівська область), його батько Хаскіль працював меламедом

  Мендель Шмірер був самоуком; згідно архіву, у 1936 році подавав документи для вступу у ВАМ.

  У 1930-х роках малював сатиричні зображення на суспільну тематику, котрі друкувались єврейському виданні «Moment», у львівських «Szpilkach» та «Chochole», а також у виданні «Mucha». Крім того, ілюстрував єврейські книги: С. Берлінського «A lejbn gejt off», Іцика Мангера «Di wundrłyche łebnsbeszrajbung fun Abe Aberwo», створив обкладинки до книг письменників Нахмана Блітца («Frajnt fun necht»), A. Лерера «Majn Hajm» та ін.

  Його малюнки та ілюстрації експонувались у міжвоєнний період у варшавських Салонах ЄТПОМ, куди художник переїхав зі Львова.
  Після початку ІІ Світової війни повернувся до Львова, де у 1940 р. взяв участь у «Виставці львівських художників», що згодом експонувалась у Москві, Києві та Харкові. Тоді ж Шмірер відвідав Москву.
  Під час окупації Львова передав безліч своїх малюнків (разом з малюнками молодого талановитого львівського художника на прізвище Фейн) лікарю-поляку, котрий після війни віддав малюнки обох художників до ЄТПОМ. Нині ці твори зберігаються в музейному відділі ІЄІ (Варшава).

Джерела:
1. Б. М. Пінчевська. Творчість єврейських художників Східної Галичини 1900-1939 років. Корсунь-Шевченківський, Корсунський видавничий дім “Всесвіт”, 2013. 240 сторінок.

Інші профілі

Юзефіна Кірхнер (Józefina Kirchner)

Юзефіна Кірхнер (Józefina Kirchner)

Юзефіна Кірхнер творила в дусі сецесії та постімпресіонізму. Авторка портретів, морських пейзажів Балтійського моря, видів з Балкан, Чорного моря та Італії

Алоїзій Рейхан (Alojzy Rejchan)

Алоїзій Рейхан (Alojzy Rejchan)

Алоїзій Рейхан відомий як портретист, його роботи в стилі бідермаєр мають риси Віденської школи. Малював також мініатюри, жанрові сцени, займався літографією

Станіслав Рейхан (Stanisław Rejchan)

Станіслав Рейхан (Stanisław Rejchan)

Художник, портретист, ілюстратор, педагог. Викладав у Промисловій школі рисунок. Станіслав Рейхан був головою Союзу Польських Митців у Львові та Товариства прихильників красних мистецтв

вверх