Мендель (Рейф) Шмірер (Mendel Schmierer)

Мендель (Рейф) Шмірер (Mendel Schmierer)

  • 1910, м. Красне – 1942, Львів
  • Ілюстратор, сатирик

    1910 – народився у містечку Красне (нині Львівська область), його батько Хаскіль працював меламедом

    Мендель Шмірер був самоуком; згідно архіву, у 1936 році подавав документи для вступу у ВАМ.

    У 1930-х роках малював сатиричні зображення на суспільну тематику, котрі друкувались єврейському виданні «Moment», у львівських «Szpilkach» та «Chochole», а також у виданні «Mucha». Крім того, ілюстрував єврейські книги: С. Берлінського «A lejbn gejt off», Іцика Мангера «Di wundrłyche łebnsbeszrajbung fun Abe Aberwo», створив обкладинки до книг письменників Нахмана Блітца («Frajnt fun necht»), A. Лерера «Majn Hajm» та ін.

    Його малюнки та ілюстрації експонувались у міжвоєнний період у варшавських Салонах ЄТПОМ, куди художник переїхав зі Львова.
    Після початку ІІ Світової війни повернувся до Львова, де у 1940 р. взяв участь у «Виставці львівських художників», що згодом експонувалась у Москві, Києві та Харкові. Тоді ж Шмірер відвідав Москву.
    Під час окупації Львова передав безліч своїх малюнків (разом з малюнками молодого талановитого львівського художника на прізвище Фейн) лікарю-поляку, котрий після війни віддав малюнки обох художників до ЄТПОМ. Нині ці твори зберігаються в музейному відділі ІЄІ (Варшава).

Джерела:
1. Б. М. Пінчевська. Творчість єврейських художників Східної Галичини 1900-1939 років. Корсунь-Шевченківський, Корсунський видавничий дім “Всесвіт”, 2013. 240 сторінок.

Інші профілі

Євген Коршунов

Євген Коршунов

В основі творчого методу Євгена Коршунова — робота з локальною історією, абсурдом, міфотворчість. Серед медіа, з якими працює: живопис, рисунок, відеоарт. Образи, які створює митець, поєднують у собі концептуальний початок і тонку іронію

Едуард Балула

Едуард Балула

Медіа, з якими працює Едуард Балула: графіка, рисунок, офорт. Його художня практика вибудовується навколо таких тем, як травма, пам’ять, міграція; митець фокусується на фізіологічному переживанні тіла, що сплітається та поєднується з ландшафтом у єдиний організм

Михайло Зубчанінов

Михайло Зубчанінов

У своїх роботах через фотографічні серії висвітлює такі теми, як зв’язок «людина — людина», «людина — природа», «людина — суспільство». Народився в Грузії, у Тбілісі, виріс в Україні, у Запорізькій області

вверх