Йосиф Малерман (Józef Malerman)

Йосиф Малерман (Józef Malerman) share

 • 1908, Львів – 1942, Львів
 • Краківська академія мистецтв
 • Йосиф Малерман належав до художників імпресіоністів; працював у жанрах натюрморту, портрету та пейзажу. Входив до складу краківської філії СПХ. Крім того, художник був власником Салону фотографії, котрий містився на вул. Легіонів (тепер – просп. Свободи).

  Батьків звали Міхал та Регіна; Йосиф був старшим сином у багатодітній сім’ї. Ще в дитинстві почав малювати та копіювати живописні твори.

  1928 – закінчив гімназію у Львові, у 1928 р.,
  1928-1930 – навчання у Краківській академії мистецтв
  1931 – поїхав продовжувати освіту в Париж.
  1932 – перша виставка його творів у львівському Промисловому Музеї.

  Починаючи з 1932 р. його твори постійно експонувались у краківській філії ТПОМ. Як і багато інших, взяв участь у «Виставці львівських художників», що відбулась у 1940 р. в Москві, Києві та Харкові.

  Також відомо, що Йосиф Малерман входив до складу львівського єврейського об’єднання «Ordnungsdienst». Під час війни дружина художника була вбита в підвалі будинку, в котрому жила родина; сам Іосиф Малерман загинув у Янівському концентраційному таборі у 1942 році.

Джерела:
1. Б. М. Пінчевська. Творчість єврейських художників Східної Галичини 1900-1939 років. Корсунь-Шевченківський, Корсунський видавничий дім “Всесвіт”, 2013. 240 с.

Інші профілі

Еміль Кунке (Emil Kunke)

Еміль Кунке (Emil Kunke)

Живописець та викладач. Еміль Кунке був організатором художньої групи Ster, учасники та учасниці якої прагли відійти від авангарду

Марія Щур

Марія Щур

Учасниця неформального «кола» художника Олександра Аксініна. Співзасновниця й адміністраторка цифрової платформи aksinin.com. У 1980-х роках одна з перших у Львові працювала в авторській техніці об’ємних арт-об’єктів зі шкіри – рельєфних композицій і прикрас

Анна Сидоренко

Анна Сидоренко

Художниця конструює висловлювання користуючись широким арсеналом медіа, зокрема, фотографією, відео, інсталяцією, енвайронментом та лендартом. Прикметною є робота з натуральними, природними матеріалами, такими як вода, пісок, каміння, деревина

вверх