Йосиф Малерман (Józef Malerman)

Йосиф Малерман (Józef Malerman)

 • 1908, Львів – 1942, Львів
 • Краківська академія мистецтв
 • Йосиф Малерман належав до художників імпресіоністів; працював у жанрах натюрморту, портрету та пейзажу. Входив до складу краківської філії СПХ. Крім того, художник був власником Салону фотографії, котрий містився на вул. Легіонів (тепер – просп. Свободи).

  Батьків звали Міхал та Регіна; Йосиф був старшим сином у багатодітній сім’ї. Ще в дитинстві почав малювати та копіювати живописні твори.

  1928 – закінчив гімназію у Львові, у 1928 р.,
  1928-1930 – навчання у Краківській академії мистецтв
  1931 – поїхав продовжувати освіту в Париж.
  1932 – перша виставка його творів у львівському Промисловому Музеї.

  Починаючи з 1932 р. його твори постійно експонувались у краківській філії ТПОМ. Як і багато інших, взяв участь у «Виставці львівських художників», що відбулась у 1940 р. в Москві, Києві та Харкові.

  Також відомо, що Йосиф Малерман входив до складу львівського єврейського об’єднання «Ordnungsdienst». Під час війни дружина художника була вбита в підвалі будинку, в котрому жила родина; сам Іосиф Малерман загинув у Янівському концентраційному таборі у 1942 році.

Джерела:
1. Б. М. Пінчевська. Творчість єврейських художників Східної Галичини 1900-1939 років. Корсунь-Шевченківський, Корсунський видавничий дім “Всесвіт”, 2013. 240 с.

Інші профілі

Юзефіна Кірхнер (Józefina Kirchner)

Юзефіна Кірхнер (Józefina Kirchner)

Юзефіна Кірхнер творила в дусі сецесії та постімпресіонізму. Авторка портретів, морських пейзажів Балтійського моря, видів з Балкан, Чорного моря та Італії

Алоїзій Рейхан (Alojzy Rejchan)

Алоїзій Рейхан (Alojzy Rejchan)

Алоїзій Рейхан відомий як портретист, його роботи в стилі бідермаєр мають риси Віденської школи. Малював також мініатюри, жанрові сцени, займався літографією

Станіслав Рейхан (Stanisław Rejchan)

Станіслав Рейхан (Stanisław Rejchan)

Художник, портретист, ілюстратор, педагог. Викладав у Промисловій школі рисунок. Станіслав Рейхан був головою Союзу Польських Митців у Львові та Товариства прихильників красних мистецтв

вверх