Йосиф Малерман (Józef Malerman)

Йосиф Малерман (Józef Malerman)

 • 1908, Львів – 1942, Львів
 • Краківська академія мистецтв
 • Йосиф Малерман належав до художників імпресіоністів; працював у жанрах натюрморту, портрету та пейзажу. Входив до складу краківської філії СПХ. Крім того, художник був власником Салону фотографії, котрий містився на вул. Легіонів (тепер – просп. Свободи).

  Батьків звали Міхал та Регіна; Йосиф був старшим сином у багатодітній сім’ї. Ще в дитинстві почав малювати та копіювати живописні твори.

  1928 – закінчив гімназію у Львові, у 1928 р.,
  1928-1930 – навчання у Краківській академії мистецтв
  1931 – поїхав продовжувати освіту в Париж.
  1932 – перша виставка його творів у львівському Промисловому Музеї.

  Починаючи з 1932 р. його твори постійно експонувались у краківській філії ТПОМ. Як і багато інших, взяв участь у «Виставці львівських художників», що відбулась у 1940 р. в Москві, Києві та Харкові.

  Також відомо, що Йосиф Малерман входив до складу львівського єврейського об’єднання «Ordnungsdienst». Під час війни дружина художника була вбита в підвалі будинку, в котрому жила родина; сам Іосиф Малерман загинув у Янівському концентраційному таборі у 1942 році.

Джерела:
1. Б. М. Пінчевська. Творчість єврейських художників Східної Галичини 1900-1939 років. Корсунь-Шевченківський, Корсунський видавничий дім “Всесвіт”, 2013. 240 с.

Інші профілі

Ярина Шумська

Ярина Шумська

Ярина Шумська працює у сфері перформансy, живопису, інсталяції, об’єкту. Досліджує поняття «присутності» людини, що провокує зміни первинного значення місць і ситуацій. Основні теми пов’язані з місцем, контекстом і пам’яттю: об’єкти та їх невидимі історії

Тетяна Думан-Скоп

Тетяна Думан-Скоп

Художниця, мистецтвознавиця, учасниця творчого об’єднання «Кактус», активістка Помаранчевої революції та Євромайдану, організаторка благодійних і мистецьких проєктів, координаторка благодійного аукціону «Митці – воїнам»

вверх