Йосиф Малерман (Józef Malerman)

Йосиф Малерман (Józef Malerman)

  • 1908, Львів – 1942, Львів
  • Краківська академія мистецтв
  • Йосиф Малерман належав до художників імпресіоністів; працював у жанрах натюрморту, портрету та пейзажу. Входив до складу краківської філії СПХ. Крім того, художник був власником Салону фотографії, котрий містився на вул. Легіонів (тепер – просп. Свободи).

    Батьків звали Міхал та Регіна; Йосиф був старшим сином у багатодітній сім’ї. Ще в дитинстві почав малювати та копіювати живописні твори.

    1928 – закінчив гімназію у Львові, у 1928 р.,
    1928-1930 – навчання у Краківській академії мистецтв
    1931 – поїхав продовжувати освіту в Париж.
    1932 – перша виставка його творів у львівському Промисловому Музеї.

    Починаючи з 1932 р. його твори постійно експонувались у краківській філії ТПОМ. Як і багато інших, взяв участь у «Виставці львівських художників», що відбулась у 1940 р. в Москві, Києві та Харкові.

    Також відомо, що Йосиф Малерман входив до складу львівського єврейського об’єднання «Ordnungsdienst». Під час війни дружина художника була вбита в підвалі будинку, в котрому жила родина; сам Іосиф Малерман загинув у Янівському концентраційному таборі у 1942 році.

Джерела:
1. Б. М. Пінчевська. Творчість єврейських художників Східної Галичини 1900-1939 років. Корсунь-Шевченківський, Корсунський видавничий дім “Всесвіт”, 2013. 240 с.

Інші профілі

Осип Васьків

Осип Васьків

Авангардний живописець та графік. Осип Васьків захоплювався стародавньою грецькою, римською, єгипетською міфологіями та вчив санскрит, а також вивчав східні вчення, малював Конфуція, Будду

Іван Сколоздра

Іван Сколоздра

Майстер живопису на склі та малої керамічної скульптури. Художник-самоук, Іван Сколоздра навіть пензлики для малювання робив сам. Заслужений майстер народної творчості України

Ярослав Пстрак

Ярослав Пстрак

Працював ілюстратором у гумористично-сатиричних журналах, ілюстрував читанку західноукраїнського письменника Антона Крушельницького, зробив ілюстрації до повістей Миколи Гоголя, Івана Франка та інших письменників. За його малюнками було видано більше сотні листівок. У творчій спадщини Ярослава Пстрака чимало живописних пейзажів Прикарпаття. У ряді картин митець відтворив архітектурні пам’ятки Львова

вверх