Йосиф Малерман (Józef Malerman)

Йосиф Малерман (Józef Malerman)

  • 1908, Львів – 1942, Львів
  • Краківська академія мистецтв
  • Йосиф Малерман належав до художників імпресіоністів; працював у жанрах натюрморту, портрету та пейзажу. Входив до складу краківської філії СПХ. Крім того, художник був власником Салону фотографії, котрий містився на вул. Легіонів (тепер – просп. Свободи).

    Батьків звали Міхал та Регіна; Йосиф був старшим сином у багатодітній сім’ї. Ще в дитинстві почав малювати та копіювати живописні твори.

    1928 – закінчив гімназію у Львові, у 1928 р.,
    1928-1930 – навчання у Краківській академії мистецтв
    1931 – поїхав продовжувати освіту в Париж.
    1932 – перша виставка його творів у львівському Промисловому Музеї.

    Починаючи з 1932 р. його твори постійно експонувались у краківській філії ТПОМ. Як і багато інших, взяв участь у «Виставці львівських художників», що відбулась у 1940 р. в Москві, Києві та Харкові.

    Також відомо, що Йосиф Малерман входив до складу львівського єврейського об’єднання «Ordnungsdienst». Під час війни дружина художника була вбита в підвалі будинку, в котрому жила родина; сам Іосиф Малерман загинув у Янівському концентраційному таборі у 1942 році.

Джерела:
1. Б. М. Пінчевська. Творчість єврейських художників Східної Галичини 1900-1939 років. Корсунь-Шевченківський, Корсунський видавничий дім “Всесвіт”, 2013. 240 с.

Інші профілі

Ілля Тодуркін

Ілля Тодуркін

Ілля Тодуркін звертається до графіки та скульптури, як до практики створення артефактів, що відображають відчуття або міркування, мають властивості пам’яті та стають носіями особистого досвіду

Марʼян Внук

Марʼян Внук

Досконале володіння реалістичною пластикою та досвід роботи з монументальною скульптурою дозволили Марʼяну Внуку посісти місце в дисципліні, нав’язаній соцреалізмом, одним із провідних творців якого він став

Денис-Лев Іванцев

Денис-Лев Іванцев

Для другої половини 30-х років картинам Дениса-Льва Іванцева притаманний абстрактно-філософський зміст. Наприкінці 30-х років — початку 40-х з’явився пейзажний живопис митця. До монументальної спадщини Дениса Іванцева належать розписи в українських церквах у Галичині

вверх