Йозеф Авін (Jozef Awin)

Йозеф Авін (Jozef Awin)

  • 1883, Львів – 1941, Львів
  • Скінчив львівську гімназію, згодом продовжив навчання у Мюнхені, де з відзнакою закінчив факультет архітектури у Політехнічному інституті. Потім повернувся до Львова.

    Інженер, архітектор, живописець. Йозеф Авін працював над архітектурними проектами, реалізованими переважно на території Галичини. Працював в галузі охорони пам’яток єврейської історії, зокрема, синагог, молитовних будинків, єврейських кладовищ, тощо. Він самостійно відреставрував деякі старовинні синагоги.

    З ініціативи Авіна у 1925 р. у Львові було засновано Кураторіум Опіки над Пам’ятками Єврейської Культури (далі КОПЄКЛ), котрий згодом був перейменований у Товариство Друзів Єврейського Музею у Львові (далі ТДЄМЛ). Також Йозеф Авін писав статті, присвячені єврейським пам’яткам, котрі друкувались у закордонній єврейській пресі, а також у єврейських виданнях Галичини та Польщі.

    Йозеф Авін став однією з перших жертв гітлерівської окупації і загинув у 1941 р. у Львові.

Джерела:
1. Б. М. Пінчевська. Творчість єврейських художників Східної Галичини 1900-1939 років. Корсунь-Шевченківський, Корсунський видавничий дім “Всесвіт”, 2013. 240 с.

Інші профілі

Ярина Шумська

Ярина Шумська

Ярина Шумська працює у сфері перформансy, живопису, інсталяції, об’єкту. Досліджує поняття «присутності» людини, що провокує зміни первинного значення місць і ситуацій. Основні теми пов’язані з місцем, контекстом і пам’яттю: об’єкти та їх невидимі історії

Тетяна Думан-Скоп

Тетяна Думан-Скоп

Художниця, мистецтвознавиця, учасниця творчого об’єднання «Кактус», активістка Помаранчевої революції та Євромайдану, організаторка благодійних і мистецьких проєктів, координаторка благодійного аукціону «Митці – воїнам»

вверх