Адольф Біненшток (Adolf Bienenstock)

Адольф Біненшток (Adolf Bienenstock)

 • бл. 1885, Львів – 1937, вірогідно, Перемишль
 • Краківська академія мистецтв
 • Створив безліч композицій, дотичних до життя польського єврейства. Прикрасив поліхромними розписами та вітражами нову синагогу у Перемишлі.

  1907-1911 – навчання у Краківській академії мистецтв, в майстерні Йозефа Мегоффера, згодом працював викладачем малювання в Перемишлі.
  30 серпня 1911 – Адольфа Біненштока призначили заступником викладача в Українській гімназії в Перемишлі.
  14 червня 1913 – склав іспит вчителя креслення перед екзаменаційною комісією в Кракові
  1 листопада 1918 – його перевели вчителювали у гімназію в Дрогобичі
  1919 – дебютував на виставці Кола прибічників єврейського мистецтва (Koło Miłośników Sztuki Żydowskiej we Lwowie), поставивши «Портрет доктора Б.». Практикував портретний живопис: «Портрет єврейки», «Портрет поета С.», «Портрет дружини».
  1921 – виставка з Бруно Шульцем (?)
  10 листопада 1922 – перевели до 1-ї молодшої середньої школи Й. Словацького в Перемишлі, де Адольф Біненшток не лише став учителем малювання, але й почав розвиватися як художник.
  1923 – персональна виставка у Львові
  1924 – виставка у залі міської ради в Перемишлі
  1927 – учасник виставки у львівському Палаці Мистецтв.

  Один з його творів, «Портрет єврейки» (датований 1925 р.), зберігається у музеї м. Перемишля.

Джерела:
1. Б. М. Пінчевська. Творчість єврейських художників Східної Галичини 1900-1939 років. Корсунь-Шевченківський, Корсунський видавничий дім «Всесвіт», 2013. 240 с.

Інші профілі

Ярина Шумська

Ярина Шумська

Ярина Шумська працює у сфері перформансy, живопису, інсталяції, об’єкту. Досліджує поняття «присутності» людини, що провокує зміни первинного значення місць і ситуацій. Основні теми пов’язані з місцем, контекстом і пам’яттю: об’єкти та їх невидимі історії

Тетяна Думан-Скоп

Тетяна Думан-Скоп

Художниця, мистецтвознавиця, учасниця творчого об’єднання «Кактус», активістка Помаранчевої революції та Євромайдану, організаторка благодійних і мистецьких проєктів, координаторка благодійного аукціону «Митці – воїнам»

вверх