Адольф Біненшток (Adolf Bienenstock)

Адольф Біненшток (Adolf Bienenstock) share

 • бл. 1885, Львів – 1937, вірогідно, Перемишль
 • Краківська академія мистецтв
 • Створив безліч композицій, дотичних до життя польського єврейства. Прикрасив поліхромними розписами та вітражами нову синагогу у Перемишлі.

  1907-1911 – навчання у Краківській академії мистецтв, в майстерні Йозефа Мегоффера, згодом працював викладачем малювання в Перемишлі.
  30 серпня 1911 – Адольфа Біненштока призначили заступником викладача в Українській гімназії в Перемишлі.
  14 червня 1913 – склав іспит вчителя креслення перед екзаменаційною комісією в Кракові
  1 листопада 1918 – його перевели вчителювали у гімназію в Дрогобичі
  1919 – дебютував на виставці Кола прибічників єврейського мистецтва (Koło Miłośników Sztuki Żydowskiej we Lwowie), поставивши «Портрет доктора Б.». Практикував портретний живопис: «Портрет єврейки», «Портрет поета С.», «Портрет дружини».
  1921 – виставка з Бруно Шульцем (?)
  10 листопада 1922 – перевели до 1-ї молодшої середньої школи Й. Словацького в Перемишлі, де Адольф Біненшток не лише став учителем малювання, але й почав розвиватися як художник.
  1923 – персональна виставка у Львові
  1924 – виставка у залі міської ради в Перемишлі
  1927 – учасник виставки у львівському Палаці Мистецтв.

  Один з його творів, «Портрет єврейки» (датований 1925 р.), зберігається у музеї м. Перемишля.

Джерела:
1. Б. М. Пінчевська. Творчість єврейських художників Східної Галичини 1900-1939 років. Корсунь-Шевченківський, Корсунський видавничий дім «Всесвіт», 2013. 240 с.

Інші профілі

Еміль Кунке (Emil Kunke)

Еміль Кунке (Emil Kunke)

Живописець та викладач. Еміль Кунке був організатором художньої групи Ster, учасники та учасниці якої прагли відійти від авангарду

Марія Щур

Марія Щур

Учасниця неформального «кола» художника Олександра Аксініна. Співзасновниця й адміністраторка цифрової платформи aksinin.com. У 1980-х роках одна з перших у Львові працювала в авторській техніці об’ємних арт-об’єктів зі шкіри – рельєфних композицій і прикрас

Анна Сидоренко

Анна Сидоренко

Художниця конструює висловлювання користуючись широким арсеналом медіа, зокрема, фотографією, відео, інсталяцією, енвайронментом та лендартом. Прикметною є робота з натуральними, природними матеріалами, такими як вода, пісок, каміння, деревина

вверх