Адольф Біненшток (Adolf Bienenstock)

Адольф Біненшток (Adolf Bienenstock)

  • бл. 1885, Львів – 1937, вірогідно, Перемишль
  • Краківська академія мистецтв
  • Створив безліч композицій, дотичних до життя польського єврейства. Прикрасив поліхромними розписами та вітражами нову синагогу у Перемишлі.

    1907-1911 – навчання у Краківській академії мистецтв, в майстерні Йозефа Мегоффера, згодом працював викладачем малювання в Перемишлі.
    30 серпня 1911 – Адольфа Біненштока призначили заступником викладача в Українській гімназії в Перемишлі.
    14 червня 1913 – склав іспит вчителя креслення перед екзаменаційною комісією в Кракові
    1 листопада 1918 – його перевели вчителювали у гімназію в Дрогобичі
    1919 – дебютував на виставці Кола прибічників єврейського мистецтва (Koło Miłośników Sztuki Żydowskiej we Lwowie), поставивши «Портрет доктора Б.». Практикував портретний живопис: «Портрет єврейки», «Портрет поета С.», «Портрет дружини».
    1921 – виставка з Бруно Шульцем (?)
    10 листопада 1922 – перевели до 1-ї молодшої середньої школи Й. Словацького в Перемишлі, де Адольф Біненшток не лише став учителем малювання, але й почав розвиватися як художник.
    1923 – персональна виставка у Львові
    1924 – виставка у залі міської ради в Перемишлі
    1927 – учасник виставки у львівському Палаці Мистецтв.

    Один з його творів, «Портрет єврейки» (датований 1925 р.), зберігається у музеї м. Перемишля.

Джерела:
1. Б. М. Пінчевська. Творчість єврейських художників Східної Галичини 1900-1939 років. Корсунь-Шевченківський, Корсунський видавничий дім «Всесвіт», 2013. 240 с.

Інші профілі

Осип Васьків

Осип Васьків

Авангардний живописець та графік. Осип Васьків захоплювався стародавньою грецькою, римською, єгипетською міфологіями та вчив санскрит, а також вивчав східні вчення, малював Конфуція, Будду

Іван Сколоздра

Іван Сколоздра

Майстер живопису на склі та малої керамічної скульптури. Художник-самоук, Іван Сколоздра навіть пензлики для малювання робив сам. Заслужений майстер народної творчості України

Ярослав Пстрак

Ярослав Пстрак

Працював ілюстратором у гумористично-сатиричних журналах, ілюстрував читанку західноукраїнського письменника Антона Крушельницького, зробив ілюстрації до повістей Миколи Гоголя, Івана Франка та інших письменників. За його малюнками було видано більше сотні листівок. У творчій спадщини Ярослава Пстрака чимало живописних пейзажів Прикарпаття. У ряді картин митець відтворив архітектурні пам’ятки Львова

вверх