Адольф Біненшток (Adolf Bienenstock)

Адольф Біненшток (Adolf Bienenstock)

  • бл. 1885, Львів – 1937, вірогідно, Перемишль
  • Краківська академія мистецтв
  • Створив безліч композицій, дотичних до життя польського єврейства. Прикрасив поліхромними розписами та вітражами нову синагогу у Перемишлі.

    1907-1911 – навчання у Краківській академії мистецтв, в майстерні Йозефа Мегоффера, згодом працював викладачем малювання в Перемишлі.
    30 серпня 1911 – Адольфа Біненштока призначили заступником викладача в Українській гімназії в Перемишлі.
    14 червня 1913 – склав іспит вчителя креслення перед екзаменаційною комісією в Кракові
    1 листопада 1918 – його перевели вчителювали у гімназію в Дрогобичі
    1919 – дебютував на виставці Кола прибічників єврейського мистецтва (Koło Miłośników Sztuki Żydowskiej we Lwowie), поставивши «Портрет доктора Б.». Практикував портретний живопис: «Портрет єврейки», «Портрет поета С.», «Портрет дружини».
    1921 – виставка з Бруно Шульцем (?)
    10 листопада 1922 – перевели до 1-ї молодшої середньої школи Й. Словацького в Перемишлі, де Адольф Біненшток не лише став учителем малювання, але й почав розвиватися як художник.
    1923 – персональна виставка у Львові
    1924 – виставка у залі міської ради в Перемишлі
    1927 – учасник виставки у львівському Палаці Мистецтв.

    Один з його творів, «Портрет єврейки» (датований 1925 р.), зберігається у музеї м. Перемишля.

Джерела:
1. Б. М. Пінчевська. Творчість єврейських художників Східної Галичини 1900-1939 років. Корсунь-Шевченківський, Корсунський видавничий дім «Всесвіт», 2013. 240 с.

Інші профілі

Ілля Тодуркін

Ілля Тодуркін

Ілля Тодуркін звертається до графіки та скульптури, як до практики створення артефактів, що відображають відчуття або міркування, мають властивості пам’яті та стають носіями особистого досвіду

Марʼян Внук

Марʼян Внук

Досконале володіння реалістичною пластикою та досвід роботи з монументальною скульптурою дозволили Марʼяну Внуку посісти місце в дисципліні, нав’язаній соцреалізмом, одним із провідних творців якого він став

Денис-Лев Іванцев

Денис-Лев Іванцев

Для другої половини 30-х років картинам Дениса-Льва Іванцева притаманний абстрактно-філософський зміст. Наприкінці 30-х років — початку 40-х з’явився пейзажний живопис митця. До монументальної спадщини Дениса Іванцева належать розписи в українських церквах у Галичині

вверх