Адольф Біненшток (Adolf Bienenstock)

Адольф Біненшток (Adolf Bienenstock) share

  • бл. 1885, Львів – 1937, вірогідно, Перемишль
  • Краківська академія мистецтв
  • Створив безліч композицій, дотичних до життя польського єврейства. Прикрасив поліхромними розписами та вітражами нову синагогу у Перемишлі.

    Певний час навчався у Краківській академії мистецтв, в майстерні Й. Мехоффера, згодом працював викладачем малювання в Перемишлі.
    З 1923 р. організував власну персональну виставку в ТПОМ у Львові, а у 1927 р. взяв участь у виставці, котра відбулась у львівському Палаці Мистецтв. Один з його творів, «Портрет єврейки» (датований 1925 р.), зберігається у музеї м. Перемишля.

Джерела:
1. Б. М. Пінчевська. Творчість єврейських художників Східної Галичини 1900-1939 років. Корсунь-Шевченківський, Корсунський видавничий дім “Всесвіт”, 2013. 240 с.

Інші профілі

Якуб Бікельс (Jakub Bickels)

Якуб Бікельс (Jakub Bickels)

Доктор психіатр, рисувальник, карикатурист. Займався переважно політичною сатирою, а також портретами та карикатурами. Був постійним співпрацівником видання «Szpilki» з моменту його заснування (1935)

Ельжбета Беглейтер (Elzbieta Begleiter)

Ельжбета Беглейтер (Elzbieta Begleiter)

Навчалась у львівському Інституті образотворчого мистецтва. Брала участь у «Виставці єврейських художників Львова», котра відбулась весною 1939 р., а також у варшавських Салонах ЄТПОМ

Зигмунт Бальк (Zygmunt Balk)

Зигмунт Бальк (Zygmunt Balk)

Працював переважно в якості художника-оформлювача та декоратора, створював театральні декорації для єврейських театрів, а також для львівського Великого Театру

вверх