Ольга-Меланія Кульчицька

Ольга-Меланія Кульчицька

  • 30 квітня 1873, с. Устечко, (Тернопільська обл.) — 29 березня 1940, Львів
  • Львівська художньо-промислова школа
  • Громадська діячка, майстриня декоративно-ужиткового мистецтва, килимарка, викладачка. Стояла біля витоків відродження килимарства на західноукраїнських теренах, була однією з засновниць фахової школи для дівчат у Перемишлі

    1894 – закінчила 8-класовий навчальний заклад при монастирі Сакраменток у Львові
    1901—1902 – разом із сестрою Оленою Кульчицькою відвідувала Львівську Художньо-промислову школу (нині ЛДКДУМ ім. І. Труша)
    1909–38 – створила близько 80 килимів, гобеленів
    1911—1937 – Ольга-Меланія викладала в Українському інституті для дівчат у Пере­мишлі
    1919 – за громадянську позицію у роки Першої світової війни, за її участь у допомогових акціях у таборах для інтернованих українців Ольга разом з сестрою Оленою, та іншими громадськими діячами Перемишля були ув’язнені в Баранові поблизу м. Тарнобжеґ у таборі для інтернованих українців.

    1921 – Ольга-Меланія із сестрою ство­рила в Перемишлі комітет «Брат братові» для допомоги дітям емігрантів із Наддніпрянської України.

    Ольга-Меланія Кульчицька порушувала проблему фа­хової освіти серед жінок та дівчат. Організувала школу для дівчат, де навчала студенток шити й виши­вати. Сприяла організації у галицьких селах освітніх кур­сів для дорослих та малопись­менних.

    З 1925 року активно дописувала у жіночий часопис «Нова хата», де вміщували ескізи народних вишивок і предметів хатньо­го вжитку.

    Наприкінці 1938 року Ольга-Меланія Кульчицька з сестрою Оленою Кульчицькою та матір’ю переїжджає до Львова і оселяється у будинку біля Святоюрської гори. Померла 29 березня 1940 року у Львові. Похована у Львові в родинній гробниці на Личаківському цвинтарі.

  • Роботи
  • Ольга-Меланія Кульчицька у співавторстві з Оленою Кульчицькою. Килим Богородиця з янголами

Інші профілі

Ілля Тодуркін

Ілля Тодуркін

Ілля Тодуркін звертається до графіки та скульптури, як до практики створення артефактів, що відображають відчуття або міркування, мають властивості пам’яті та стають носіями особистого досвіду

Марʼян Внук

Марʼян Внук

Досконале володіння реалістичною пластикою та досвід роботи з монументальною скульптурою дозволили Марʼяну Внуку посісти місце в дисципліні, нав’язаній соцреалізмом, одним із провідних творців якого він став

Денис-Лев Іванцев

Денис-Лев Іванцев

Для другої половини 30-х років картинам Дениса-Льва Іванцева притаманний абстрактно-філософський зміст. Наприкінці 30-х років — початку 40-х з’явився пейзажний живопис митця. До монументальної спадщини Дениса Іванцева належать розписи в українських церквах у Галичині

вверх